Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Перевірка НАЗК не виявила ознак можливого незаконного збагачення головою облдержадміністрації

2 липня 2018 - 16:52

8 червня 2018 Національним агентством з питань запобігання корупції завершено повну перевірку електронної декларації поданої Костянтином Брилем за 2016 рік. За словами голови облдержадміністрації, перевірка була розпочата на підставі звернень громадських організацій та народного депутата України Вадима Кривохатька.

- Півтора року тривали перевірки, над якими працювала чимала кількість фахівців. Я щиро дякую НАЗК за повну та всебічну перевірку моїх декларацій. Адже розумію, що насправді вони здійснили титанічну працю. І все це, лише через те, що певні «активісти» можуть поливати брудом і намагаються цькувати тих, хто їм не до вподоби, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Отже, згідно з чинним законодавством відповідно до колегіального рішення Національного агентства з питань запобігання корупції:

- За результатами перевірки інформації, що внесена до декларації суб'єкта декларування на 2016 рік, та відомостей, отриманих від державних органів, з державних реєстрів та баз даних, порушень з боку суб'єкта декларування вимог статей 25 та 36 Закону «Про запобігання корупції» не встановлено.

- За наявною інформацією ознак можливого незаконного збагачення, передбачених статтею 3682 Кримінального кодексу України, за результатами перевірки не виявлено.

- Ознак правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 3661 Кримінального кодексу України, не виявлено.

- За результатами перевірки на наявність конфлікту інтересів порушень не встановлено.

Як неодноразово наголошував Костянтин Бриль, всі його статки та доходи є прозорими. І йому немає чого приховувати від декларування. Що і підтвердила повна перевірка декларації, яка не виявила ознак незаконного збагачення в задекларованих ним статках та доходах.

По всіх суперечливих питаннях на адресу Нацагентства Костянтином Брилем були надані відповідні пояснення та документи, що підтверджують його слова. І більшість суперечностей в ході перевірки були зняті. Все це знайшло відображення у рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції.

Окремі технічні недоліки, яки мали місце (невірно зазначена експертна оцінка майна, тощо) будуть виправлені Костянтином Брилем одразу ж після того, як Нацагентством буде надано відповідний технічний доступ до реєстру декларацій. Що також передбачено рішенням НАЗК.

- Хочу нагадати, що в травні 2017 року я написав рапорт про власне звільнення у запас з лав СБУ. І для мене це було дуже не простим рішенням, адже я ношу погони з 14 років. Та ховатися за званнями і тим самим паплюжити честь мундира ніколи не збирався. Оскільки сучасна Україна потребує чесних та прозорих декларувань перед суспільством – я  обрав свій шлях. Шлях відкритості. Тож, пішов у запас, аби на законних підставах оприлюднити свою електронну декларацію держслужбовця. Це - моє особисте рішення, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також, враховуючи наведене, очільник регіону запропонував народному депутату та громадським активістам, з ініціативи яких було ініційовано перевірку, вибачитись. Адже звинувачення у незаконному збагаченні на його адресу лунали не просто до закінчення перевірки, і навіть до її початку.

- Найцікавіше те, що активність народного обранця стосується тільки роботи інших і аж ніяк не власних повноважень! Так, за даними ВГО «Комітет виборців України» мажоритарник із Запорізької області Вадим Кривохатько у червні не був зареєстрований на жодному з пленарних засідань Верховної Ради. Подібних прогульників у ВРУ нарахувалось дев’ять із 423. І це в той час, коли в парламенті ухвалювалася низка важливих рішень. Зокрема - прийняття законопроекту №7440 про створення Вищого антикорупційного суду. Тобто «борець з корупцією», член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції народний депутат Вадим Кривохатько просто не прийшов та не взяв участі у рішенні щодо створення антикорупційного суду, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Юрій Малашко вітає з Днем міста жителів Мелітополя

У Запоріжжі нагородили переможців двох футбольних чемпіонатів

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 24.09.2023, 578 ДОБА

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

72 удари – ворог вів вогонь по 25 населених пунктах Запорізької області

Олексій Кулеба: “Деокупація та реінтеграція торкнуться всіх гілок влади”

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя