"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Об’єднані територіальні громади підвищують власну фінансову спроможність

3 липня 2018 - 15:48

Основні завдання щодо підвищення фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад розглянуто під час спільного засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, яке відбулось під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

Під час засідання з доповідями виступили директори профільних управлінь та Департаментів облдержадміністрації. Як відзначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, починаючи з 01.01.2016 в області почали діяти 6 об’єднаних територіальних громад, з 01.01.2017 їх стало 16, з 01.01.2018 – 36.

Місцеві бюджети об’єднаних територіальних громад на 2018 рік затверджені своєчасно. Внаслідок адміністративно-територіальної реформи кількість місцевих бюджетів області зменшилась з 320 до 220. Це надало змогу громадам перебрати на себе більшість повноважень, підвищити фінансову спроможність територій та ефективність використання фінансових ресурсів.

20 новостворених громад області у зв’язку з переходом на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України з 1 січня 2018 року отримали в управління додатковий ресурс, який у порівнянні з 2017 роком зріс у 3,7 рази. Зокрема, новостворені громади отримають трансферти з державного бюджету на загальну суму 636,5 млн. грн., з них: дотації – 85,1 млн. грн.; освітні субвенції – 336,2 млн. грн.; медичні субвенції – 136,2 млн. грн.; на формування інфраструктури громад – 75,1 млн. грн.; інші субвенції – 3,9 млн. грн.

З обласного бюджету за обласними програмами вказаним громадам виділено 10,2 млн. грн. Також в 1,7 рази зросли власні доходи громад у зв’язку з отриманням до бюджетів податку на доходи фізичних осіб, який у 2018 році складає 255,8 млн. грн.

З метою стимулювання розвитку новоутворених громад, з державного та обласного бюджетів надається фінансова підтримка об’єднаним територіальним громадам області на реалізацію проектів інвестиційного та регіонального розвитку.

З обласного бюджету виділено субвенцій об’єднаним територіальним громадам 19,4 млн. грн., з яких субвенції на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів, які знаходяться у власності об’єднаних територіальних громад та придбання обладнання - 12,9 млн.грн., на виконання природоохоронних заходів – 6,5 млн. грн.

Крім того, з обласного бюджету виділені кошти на заходи, які реалізуються департаментами капітального будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, в сумі 47,6 млн. грн., в тому числі: за рахунок бюджету розвитку – 14,7 млн. грн., за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища – 32,9 млн. грн.

Загальний обсяг видатків на 2018 рік по об’єднаних територіальних громадах складає 1924,2 млн. грн., що в зведеному бюджеті області становить 13,4%. У порівнянні з 2017 роком видатки зросли (у співставних умовах) в 1,6 рази або на 747,3 млн. грн.

- Наявність достатніх ресурсів у місцевих бюджетах є запорукою того, що територіальна громада має можливість надавати більш якісні та більш різноманітні послуги своїм жителям, реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти, створювати умови для розвитку підприємництва, залучення інвестиційного капіталу, розробляти програми місцевого розвитку та фінансувати інші заходи для всебічного покращення умов проживання жителів громади. Тому головним завданням щодо підвищення фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад є збільшення частки власних доходів і ефективне їх витрачання на розвиток територій і досягнення нової якості життя мешканців громад, - наголосив Сергій Медвідь.

- Запорукою того, що створені територіальні громади зможуть надавати більш якісні послуги своїм жителям, реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти є збільшення обсягу власних доходів. Для цього необхідно зосередитися на вирішенні наступних завдань: активізації роботи щодо виявлення і легалізації неоформлених найманих працівників, збільшення приросту середньомісячної заробітної плати, зменшення питомої ваги працівників, оплата праці яких є нижчою або на рівні законодавчо встановленого мінімального рівня; ліквідації боргів із заробітної плати на економічно-активних підприємствах; скороченні обсягу податкового боргу, зокрема, з плати за землю; продовженні роботи щодо укладання нових договорів оренди земельних ділянок або додаткових угод до діючих договорів за більш високими ставками орендної плати; забезпечити неухильне дотримання та виконання вимог бюджетного законодавства при плануванні та використанні коштів місцевих бюджетів з метою ефективного використання фінансових ресурсів, - відзначив, підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

В Запорізькій області використано більше мільйона доз вакцини

В області триває інформаційна кампанія “16 днів проти насильства”

Олена Зеленська закликала всіх, хто має бажання і можливості робити мистецтво безбар’єрним, переймати досвід музею Пінзеля

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

4 478 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 6 грудня 2021 року

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин