Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Перші два медичні заклади в області профінансовано за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»

20 липня 2018 - 09:38

Перші два медичні заклади в області профінансовано за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, 13 липня 2018 року 152 медичні заклади в Україні отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування. З них 140 - комунальні заклади у 20 областях України та в Києві, в яких  обслуговуються понад 8 млн. українців.

Найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» одержали заклади первинної медичної допомоги, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, у Києві (28), Вінницькій (21), Полтавській (16) і Дніпропетровській (14) областях.

У Запорізькій  області кошти за пацієнтів отримали  лише два медичні заклади: Широківський центр первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар» та Веселівський центр медико-санітарної допомоги  на загальну суму 853 329  грн.

Слід зазначити, що схожа  ситуація у більшості областей. Так, лише по два заклади отримали кошти в Закарпатській, Львівській, Миколаївській, Херсонській  областях, взагалі по одному – в Кіровоградській, Чернівецькій та Чернігівській  областях. 

Загалом усі 140 медичних закладів отримали суму 243 494 721,5 грн.

Вперше  фінансування  здійснено не за територіальним принципом, а за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. Гроші за тарифами Нацслужби здоров’я заклади будуть отримувати щомісячно. При цьому щомісячно сума буде перераховуватися відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти  з лікарями цих медзакладів.

Оплата послуг закладів, які уклали договори з Нацслужбою здоров’я, у 2018 році - поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої - відбувається одночасно за двома принципами. На пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, за річним тарифом на послуги:

  • 0-5 років - 1480 грн.;
  • 6-17  років - 814 грн.;
  • 18-39 років - 370 грн.;
  • 40-64 років -  444 грн.;
  • 65+  років - 740 грн.

Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн. на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому із загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.

Відповідно фінансування для кожного закладу є індивідуальним і залежить від кількості декларацій та вікового складу пацієнтів, яких він обслуговує. Уже в липні деякі заклади отримали вдвічі більше грошей від НСЗУ, ніж за субвенцією. Медзаклади, законтрактовані НСЗУ, відтепер самостійно планують свої витрати, у тому числі заробітні плати медиків, на які відтепер не діють тарифні сітки для бюджетних установ. Міністерство охорони здоров’я очікує, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів, що першими увійшли в реформу, суттєво підвищити заробітні плати медикам.

Медзаклади, що ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися по субвенції.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

1000 безоплатних послуг за два місяці: у запорізьких стоматологіях діє програма зуболікування та зубопротезування для ветеранів

Українські проєкти можуть вийти на європейський рівень: стартував відбір на EDSA 2026

Список кандидатів, допущених до обрання представника від Запорізької області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України

«Молодь – не черга в очікуванні майбутнього, а пульс сьогодення», – заступниця начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Інна Киник

З Бердянська до Ноттінгемшира: як родина з Бердянська підтримує зв’язок з Україною

«Ви не лише забезпечуєте правопорядок, а й виконуєте бойові завдання та захищаєте небо над Запоріжжям», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 662 удари по 35 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1491-го дня війни

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Наставництво – твій досвід у дії»

Чемпіон, науковець, наставник: Запоріжжя привітало гандболіста Сергія Кушнірюка з ювілеєм та річницею його олімпійської перемоги

Діти мають право на правничу допомогу