Новини

Полковник Болбочан повернувся до Мелітополя

12 жовтня 2018 - 15:18

Напередодні Дня захисника України за ініціативи облдержадміністрації на залізничному вокзалі Мелітополя відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки на честь воїнів Української Народної Республіки. Наші солдати  під командуванням полковника Петра Болбочана у квітні 1918 року звільнили місто від більшовиків. Ушанувати подвиг захисників України прийшли учні та студенти, ветерани АТО, представники влади.

Черешнева столиця України була ключем до Криму. На північних околицях міста точилися запеклі бої. Запорізька піхота під захистом бронепотягів і артилерії приступом здобула ворожі позиції та 18 квітня змусила більшовиків відступити до Сивашу. Українське військо здобуло великі трофеї - комори харчів та зброї, літаки, моторні катери, багато зброї та амуніції.

Українські підрозділи висадилися на станції для короткого перепочинку.  Комендантом вокзалу призначили Бориса Давидіва (майбутній письменник та мовознавець Борис Антоненко-Давидович, який пройшов сталінські табори). За кілька днів болбочанівці форсували Чонгар та оволоділи Джанкоєм. Проте через конфлікт із німецькими союзниками вони були змушені покинути півострів та протягом квітня – травня 1918 року квартирували в околицях Мелітополя.

Звертаючись до присутніх, виконуюча обов’язки керуючого справами виконавчого комітету міської ради Наталія Доломан наголосила:  «Ця меморіальна дошка стане нагадуванням кожному з нас про хоробрих українських воїнів, які 100 років тому виборювали незалежність нашої держави, і про тих, хто  сьогодні продовжує  боронити нашу свободу. Десятки наших земляків полягли за те, щоб ми з вами могли жити звичним життям, ходити на роботу, виховувати дітей».

До учасників мітингу також звернулися директор міського краєзнавчого музею Лейла Ібрагімова, історики Віктор Гудзь та Володимир Михайлов, які розповіли про життя міста за часів Української революції 1917-1921 років, соціальний та військовий лад у період Гетьманату Павла Скоропадського, участь мелітопольців у національно-визвольних змаганнях XX століття.

Пам’ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також