Новини

Запоріжці першими в Україні побачили фільм «Тато»

14 березня 2019 - 16:46

З нагоди Дня українського добровольця за ініціативи громадської організації «Запорозька рада ветеранів АТО» і за підтримки облдержадміністрації у кінотеатрі ім. Довженка відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Тато», який присвячений життю та подвигу українського воїна Володимира Самойленка (позовний «Вован»).

Побачити стрічку режисерів Лариси Артюгіної (Україна) та Марти-Дарії Клінави (Білорусь) прийшли військовослужбовці Збройних Сил та Національної Гвардії України, ВСП «Сармат», студенти та ветерани Антитерористичної операції.

Зі святом присутніх привітав радник голови облдержадміністрації В’ячеслав Зайцев, який воював проти російських агресорів під Дебальцевим у одному бою з Володимиром. Спогадами про «Вована» поділилися його побратими із батальйону «Донбас»: Тимур Книш, Сергій Цесельський, Святослав-Андрій Грушевський та Вадим Гайдін. Вони розповіли, що Володимир запам’ятався як досвідчена військова людина, небайдужа та мужня.

Пам’ять полеглих захисників України вшанували хвилиною мовчання.

У центрі сюжету стрічки – постаті українського добровольця Володимира Самойленка та його доньки Ольги. Пройшовши Майдан та Іловайськ,  Володимир продовжив боротьбу із російськими агресорами  під Дебальцевим, віддав життя у бою під Логвіновим.

Режисери фільму познайомилися із героєм у червні 2014 року, у тренувальному таборі Нацгвардії в Нових Петрівцях. Для них «Вован» назавжди залишився простою, щирою людиною, якій було нічого не шкода для друзів. Він був готовий віддати своє життя заради клаптика української землі. А от для Олі він був і батьком, і найкращим другом. Любляча донька пройшла довгий та важкий шлях, щоб за два роки батько нарешті спочив з миром на рідній землі.

Також цього дня показ фільму відбувся у Києві, у кінотеатрі «Ліра».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також