Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За місяць у браконьєрів вилучено понад 100 кг незаконно добутих водних біоресурсів

7 серпня 2019 - 13:40

У період з першого по 31 липня 2019 року Запорізький рибоохоронний патруль задокументував 83 правопорушення.

За інформацією Запорізького рибоохоронного патруля, за підсумками рибоохоронних заходів на водоймах області складено 54 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП, 21 - за ч. 4 ст. 85 КУпАП та два акти вилучення безхазяйного майна. В результаті перевірок місць реалізації водних біоресурсів інспектори оформили чотири протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП та два протоколи за ст. 85-1 КУпАП.

За звітний період у порушників вилучено 106 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 35 заборонених знарядь лову. Нараховано збитків, завданих рибному господарству України, на суму 20 тис. 620 грн.

Для прикладу, 05 липня в ході відпрацювання оперативної інформації в акваторії Дніпровського водосховища, у межах с. Августинівка Запорізького району було зупинено незаконний рибний промисел двох громадян. У човні порушників було знайдено сітку та незаконно добуті водні біоресурси у кількості: 126 екз. карася сріблястого, 11 екз. річкового окуня, 13 екз. плітки, два екз. ляща та 12 екз. плоскирки. Загальна вага улову склала  20 кг. Рибній галузі завдано  збитків на суму  4 012 грн.

 Під час рибоохоронного рейду в акваторії Каховського водосховища, у межах с. Лисогірка Запорізького району 21 липня інспектори зупинили громадянина, який «бив» рибу за допомогою електровудки. Здобиччю порушника стали 11 екз. сазана загальною вагою 15 кг. Збиток становить 3 366 грн.

За фактами грубих порушень правил рибальства на громадян складено три протоколи за ч. 4 ст. 85 КупАП. Знаряддя та засоби вчинення правопорушення, а також незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

Нагадаємо, на внутрішніх водоймах Запорізької області забороняється як промисловий, так і любительський лов раків. Заборона охоплюватиме водойми загального користування  крім водойм аквакультури. Якщо рибальство за допомогою заборонених знарядь лову заборонено завжди, то любительський лов дозволяється на ділянках для любительського рибальства.  

Порушникам може загрожувати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Наприклад, за незаконне зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 249 КК України. Штраф може становити від 1700 до 3400 грн  або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Довідково.

Запорізький рибоохоронний патруль звертається з проханням: якщо ви помітили порушення –  терміново повідомляйте за номером «гарячої лінії» (067)-622-04-66.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Оренда державного майна: на аукціон виставлена частина адміністративної будівлі у Новомиколаївці загальною площею 91,2 м²

«Голоси дітей та освітян»: в Запоріжжі обговорили труднощі та досягнення в освіті в умовах війни

Жахлива ніч в Запоріжжі: внаслідок ворожої атаки «шахедів» зруйновані будинки, поранені люди

Обираючи правду: як російська пропаганда зробила «День перемоги» найголовнішим святом

Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші для себе»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності

Обираючи правду: чому Україна вшановує пам'ять 8-го, а не 9 травня

Рівно на хвилину життя в місті завмирає: о 9:00 хвилиною мовчання в Запоріжжі вшановують загиблих під час війни українців

Чотири людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1168-го дня війни

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо