"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Комісія з реабілітації повертає добрі імена репресованим запоріжцям

22 травня 2020 - 13:38

В обласному краєзнавчому музеї під головуванням доктора історичних наук, професора Федора Турченка відбулося чергове засідання регіональної комісії з реабілітації. На порядку денному – звернення наших земляків, які народилися на засланні у Сибіру та в Середній Азії. 

Заявників об’єднує трагічна доля їхніх родин, які стали жертвами комуністичного режиму. Батьків Ельвіри Різаєвої та Василя Цакелова за наказом Сталіна депортували із Криму у 1944 році. Батька Анатолія Гардера (1948-2020), німця за національністю, гітлерівці примусово вивезли до Рейху, а радянська влада - відправила до сибірських концтаборів. Родину Галини Басаревої вислали до Хакасії за підтримку Української повстанської армії.

Багато дискусій викликала справа Романа Байрака (1903-1994),  уродженця с. Хитрівка Оріхівського району (нині – сел. Комишуваха). Його засудили до шести років таборів за співпрацю із нацистськими окупантами у роки Другої світової війни.  Разом з тим, на думку історика Юрія Щура, у цій справі багато інсинуацій каральних органів. Справжня причина репресій – співпраця Романа Байрака із Організацією українських націоналістів, яка активно працювала на Оріхівщині. Члени комісії рекомендували онуку репресованого звернутися до Верховного Суду України для перегляду вироку. 

Остаточні рішення за всіма питаннями  має ухвалити Національна комісія з реабілітації, що працює при Українському інституті національної пам’яті. 

Нагадаємо, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Дзятківський відвідав пам’ятний знак по вул. Олександрівська в Запоріжжі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Віталій Боговін відвідав вірусологічну лабораторію, де цілодобово проводяться дослідження випадків захворювання на COVID-19

До уваги журналістів!

Підприємства області сплатили майже 400 мільйонів рентної плати

В Запорізькій області посилюються карантинні обмеження

У Запорізькій області вводяться санкції за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень

Протягом тижня на Запоріжжі виявили 50 порушень в сфері рибальства

В Приморську відбувся фестиваль «Ми українські - We are Ukrainian»

В Україні 181 237 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Готується стартувати третій етап сертифікації вчителів 2020

Обласна влада залишається на прямому зв'язку з мешканцями області для вирішення нагальних питань

У Запоріжжі пройшов Всеукраїнський форум «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів»