Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Протягом місяця в Запоріжжі працюватиме виставка “Корифеї запорізького малярства”

11 вересня 2020 - 14:35

З 9 вересня у Запорізькому обласному музеї працює нова виставка «Корифеї запорізького малярства». На виставці презентовані твори образотворчого мистецтва із власної колекції закладу.

Як розповіли в.о. директора обласного художнього музею Інга Янкович та куратор виставки Алевтина Медведєва, кожен із художників, чиї твори презентуються, це особистість зі своїми вподобаннями, поглядами на життя, неповторною манерою художнього мислення.

Відвідувачам випадає щаслива нагода побачити роботи П. Вольського, Б. Єгорова, Ю. Смирнова та А. Фоміна. На формування світогляду та творчості цих митців, народжених у 1920-х, значно вплинули важкі лихоліття ІІ Світової війни. Незважаючи на це, мистецтво кожного з авторів несе в собі оптимістичне сприйняття дійсності.

В окремій залі виставки розташовані твори О. Кошеля, якому в цьому році виповнилося б 100 років. Майже весь складний життєвий та творчий шлях Олександра Кошеля пов'язаний із Запоріжжям. Митець пройшов Фінську війну та воював на фронтах ІІ Світової. Також  на виставці представлені  роботи скульпторів Івана та Надії Носенків, які відомі кожному жителю Запоріжжя. Подружжям була створена ціла галерея портретів сучасників – красивих людей і цікавих особистостей.

Виставка «Корифеї запорізького малярства» триватиме протягом місяця. Запрошуємо всіх охочих відвідати музей та помилуватися неповторними витворами запорізьких митців.

 

Довідково.

Петро Вольський (1925-2008) значну частину свого життя присвятив Запорізькому музично-драматичному театру ім. М. Щорса (зараз ім. В. Магара) – працював головним художником, займався сценографією, створював костюми і, звичайно, писав образи акторів. Художник вмів зупинити мить і показати людину за емоційною розмовою з автором. П. Вольський - автор багатьох натюрмортів, де букети живих квітів перетворюються на ефектні театральні декорації. Його живопис вільний, картини живі і світлі.

Борис Єгоров (1925-2017) у своїх роботах відобразив Запоріжжя із заводами, славетним Дніпрогесом, новобудовами повоєнних років і непримітними вуличками сьогодення. На його роботах оживає історія Запоріжжя. Твори «Весняний паводок» і «Весняне мереживо» зображують Дніпрогес і повноводний Дніпро. Яскраві враження від поїздок відобразились на роботах, створених у будинку творчості в Карпатах. Крім краєвидів Б. Єгоров зобразив колегу-художника В. Герценка за роботою.

Юрій Смірнов (1925-1998) народився і навчався у Харкові. Після навчання брав участь у створенні діарам у Мелітопольському і Сумському краєзнавчих музеях. В його творах відчувається сила емоцій і напруженість кольору. Натюрморти із квітами, зображеними на яскравому червоному або синьому тлі, вирішують складні задачі побудови кольорової гармонії, які явно цікавили художника. Подібні проблеми художник вирішує і у портретах.

Анатолій Фомін (1925-2013) малювати почав рано, але шлях до мистецтва виявився довгим та складним: через війну і фашистські концтабори. Все змінила зустріч із запорізьким художником Г. Колосовським, який відкрив А. Фоміну секрети майстерності. У творчості Анатолія Фоміна пейзаж посідає головне місце. Провідна тема – неповторна краса і велич природи України. На багатьох його картинах зображений Дніпро – тихий, суворий, нездоланний і рідний.

Володимир Луценко (1940-2012)– художник із складним внутрішнім світом, який відобразився у його фантастичних роботах. Він вміє намалювати почуття. Пейзажні етюди художника завжди наповнені життям. Деякі з них наближаються до жанрової композиції завдяки дуже емоційно зображеним людським фігурам. Володимир Луценко – прекрасний художник-графік, якому підвладні різноманітні графічні техніки. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 816-го дня війни

У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області