Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громади Запорізької області через Асоціацію міст України відстоюють свою позицію на центральному рівні

26 листопада 2021 - 16:10

Сьогодні відбулись Загальні збори Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у засіданні взяла керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан доповів представникам громад про ситуацію з підготовкою проєкту Державного бюджету 2022, про враховані пропозиції Асоціації міст України на користь громад.  

Окремо обговорили стан виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді  2021/2022 рр. Постійна співпраця АМУ з Урядом через робочі зустрічі та постійні наради під головуванням Прем’єр-міністра дає розуміння про виконання Меморандуму всіма учасниками. Місцеві ради зробили все для збереження тарифів на рівні минулого опалювального сезону, центральна влада через законопроєкт 6297 забезпечує компенсацію тергромадам з податковим індексом менше 0,9 в розмірі 512 млн грн, компенсувати різницю в тарифах через рішення відповідних Комісій при ОДА. 

Також, виконавчий директор «Асоціація міст України» розповів, чи будуть повертатися залишки різного типу субвенцій в державний бюджет. На даний момент, кошти, які не використала громада - це “подушка” для подальшого фінансування або вкладення в розвиток конкретної місцевості. Попередньо залишки мають зостатися в територіальних громадах, але якщо за 2 роки вони не будуть використані, то  кошти повертаються в державний бюджет.

Загальні збори  Запорізького регіонального відділення Асоціаціі міст України одноголосно затвердили звернення до Президента України щодо перегляду нещодавно затвердженої ПКМУ від 03.11.2021р. номер 1147 Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок з тим, щоб вилучити ряд коефіцієнтів  та повернути до бюджетів громад  близько 2 млрд грн, а також вилучити корупційну вимогу переоформлення громадами документів.  

Представники громад звернулись до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо відхилення проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», номер 6062 від 15.09.2021р. як такого, що знищує майбутній розвиток і фінансову незалежність громад.  

Були прийняті також організаційні рішення Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)