"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Громади Запорізької області через Асоціацію міст України відстоюють свою позицію на центральному рівні

26 листопада 2021 - 16:10

Сьогодні відбулись Загальні збори Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у засіданні взяла керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан доповів представникам громад про ситуацію з підготовкою проєкту Державного бюджету 2022, про враховані пропозиції Асоціації міст України на користь громад.  

Окремо обговорили стан виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді  2021/2022 рр. Постійна співпраця АМУ з Урядом через робочі зустрічі та постійні наради під головуванням Прем’єр-міністра дає розуміння про виконання Меморандуму всіма учасниками. Місцеві ради зробили все для збереження тарифів на рівні минулого опалювального сезону, центральна влада через законопроєкт 6297 забезпечує компенсацію тергромадам з податковим індексом менше 0,9 в розмірі 512 млн грн, компенсувати різницю в тарифах через рішення відповідних Комісій при ОДА. 

Також, виконавчий директор «Асоціація міст України» розповів, чи будуть повертатися залишки різного типу субвенцій в державний бюджет. На даний момент, кошти, які не використала громада - це “подушка” для подальшого фінансування або вкладення в розвиток конкретної місцевості. Попередньо залишки мають зостатися в територіальних громадах, але якщо за 2 роки вони не будуть використані, то  кошти повертаються в державний бюджет.

Загальні збори  Запорізького регіонального відділення Асоціаціі міст України одноголосно затвердили звернення до Президента України щодо перегляду нещодавно затвердженої ПКМУ від 03.11.2021р. номер 1147 Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок з тим, щоб вилучити ряд коефіцієнтів  та повернути до бюджетів громад  близько 2 млрд грн, а також вилучити корупційну вимогу переоформлення громадами документів.  

Представники громад звернулись до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо відхилення проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», номер 6062 від 15.09.2021р. як такого, що знищує майбутній розвиток і фінансову незалежність громад.  

Були прийняті також організаційні рішення Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю