Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рутинна вакцинація: найпоширеніші міфи

1 грудня 2021 - 17:00

Попри поширення коронавірусної інфекції, рутинну вакцинацію ніхто не відміняв. В  Україні обов’язкову імунізацію починають робити з першого дня життя. Як повідомлялося раніше, вона передбачає вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту В, кору, краснухи, паротиту.

Через величезну кількість інформації дуже важко розпізнати фейки. Тому ми зібрали та спростували найпоширенішу недостовірну інформацію про рутинне щеплення. 


Міф 1. Краще перехворіти і виробити природній імунітет  

Реальність:  Після хвороби імунітет, безперечно, сформується, проте є високий ризик виникнення ускладнень. Таких як параліч від поліомієліту, ураження серця від дифтерії, пневмонії та ураження мозку — від кору і вітряної віспи. 


Міф 2. Вакцини спричиняють аутизм

Реальність: Це один із найпоширеніших міфів щодо вакцинації. Таку інформацію  вперше опублікував у 1998 році лікар Ендрю Уейкфілд в статті про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але після з’ясувалося, що він сфальсифікував усі факти. Через це його виключили з медичного реєстру Великобританії. Подальші досліди спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. 


Міф 3. Вакцинація перевантажує імунну систему дитини.

Реальність: Вакцинація не може перевантажувати імунну систему. При перенесенні захворювання навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіюється 0,1% імунної системи дитини, тоді як при інфекційному захворюванні навантаження на імунну систему буде у кількасот разів вищим. 


Міф 4. Вагітним жінкам вакцинуватися не можна.

Реальність: Вакцинація під час вагітності не заборонена, а в окремих випадках навіть необхідна. Наприклад, грип може призвести до смерті. Саме тому важливо захистити вагітних від грипу, отримати щеплення вони можуть на будь-якому терміні вагітності. У США, Канаді та багатьох інших країнах Європи й Південної Америки вагітних вакцинують проти грипу. В деяких країнах роблять вагітним щеплення проти дифтерії та правця. Вакцинацію вагітних жінок рекомендується проводити інактивованими вакцинами.



Міф 5. Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані. 

Реальність: Абсолютні протипоказання до щеплення мають невелика кількість людей (за попередніми даними це близько 1% населення). 

Передусім заборонено вакцинуватися в період гострої хвороби та при наявності алергії на вакцину або на якийсь компонент препарату. Але в такій ситуації рекомендується змінити вакцину.  

Лікарі запевняють, що люди, які мають хронічні хвороби, повинні бути щеплені першочергово. Такі особи більш вразливі до інфекцій і мають більше шансів отримати ускладнення після перенесеного захворювання.


Міф 6. Дітей потрібно вакцинувати після 3 років. 

Реальність: Щепити  дітей потрібно відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Він розроблений фахівцями і містить інформацію про найоптимальніший час для найефективнішого захисту дитини від інфекційних хвороб.  


Зазначимо, що за останній рік в Україні значно зменшився відсоток дітей, які отримали планові щеплення проти захворювань. Однією з основних причин недостатнього рівня вакцинації  є пандемія коронавірусу. 



За матеріалами МОЗ


Читайте також

Щоб перемогти тиранію, потрібне більше єднання; демократичний світ здатен його досягти

Як живе Степногірська громада: Юрій Малашко завітав до прифронтових жителів, які досі не покинули небезпечну територію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 29.03.2023

У Запорізькій області відновили важливу ділянку прифронтового автошляху

Відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти” та функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери: представники ЗОВА взяли участь у селекторній нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Фахівці працюють над відновленням надання комунальних послуг

СБУ викрила ще чотирьох організаторів псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 29.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.03.2023, 399 доба

Дякую всім, хто нагадує, що російська агресія може закінчитися швидше. Звернення Президента 28.03.23

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.03.2023