"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Нові стадіони, школи та центр творчості з урахуванням норм безбар’єрності - райони Запорізької області представили свої проєкти “Великого будівництва” на 2022 рік

8 грудня 2021 - 16:20

Третій тиждень у Запорізькій області триває  знайомство з проєктами, які регіон планує реалізувати 2022 року в рамках програми Президента України «Велике будівництво». На наступний рік Запорізька область запланувала втілити  28 проєктів загальною вартістю близько 2 мільярдів гривень. 

Напередодні відбулися презентації міста Запоріжжя та Мелітополя і району. Сьогодні під час круглого столу під керівництвом голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха про свої плани розповіли представники Бердянського, Василівського та Пологівського районів. 

Голова Бердянської районної державної адміністрації Олексій Бакай розповів, що на наступні роки район робить акцент на ремонт доріг, які дають нові можливості для розвитку територій, а також планують розвиток системи водогону. Щодо інфраструктурних проєктів - наймасштабнішим має стати реконструкція Центру дитячої та юнацької творчості ім.Є.М. Руднєвої у місті Бердянську - він має стати не лише сучасним і комфортним, а й енергозаощадливим.

Енергодар представив масштабний проєкт реконструкції стадіону “Старт” - він передбачає будівництво трибун та додаткових приміщень, і дозволить розвивати не лише ігрові види спорту, а й легку атлетику. Про це розповів голова Василівської РДА Андрій Холоша. 

Голова Пологівської РДА Артур Крупський представив проєкти Гуляйполя і Оріхова. Так, у Гуляйполі реконструюють спеціалізовану загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів,  яку в перспективі бачать академічним ліцеєм. А Оріхів має амбітний план відновлення стадіону та реставрації пам’ятки архітектури – «Будинок торгових рядів», який є культурним центром громади. 

Важливо, що всі представлені об’єкти спроєктовано з урахуванням норм інклюзії та енергоефективності. 

  • Одна громади зробили акцент на дороги,  інші на соціальні об'єкти: дитячі садочки, школи. Наприклад, для Бердянського району важливе і водопостачання, а в Енергодарі хочуть реконструювати великий стадіон, який будуватиметься за рахунок різних джерел фінансування, в тому числі, це міський бюджет і НАЕК “Енергоатом”. У Гуляйполі, яке має успішний досвід реконструкції дитячого садочка за програмою “Велике будівництво”, реконструюють школу. Оріхів показав цікавий проєкт реконструкції об’єкта історичної спадщини. Те, що громади, навіть сільські,  активно беруть участь в проєктах “Великого будівництва”,  це дуже важливо. Ми бачимо, що в тих громадах, які вже мали такий досвід, сформувалися команди, які можуть реалізувати такі масштабні проєкти. Просинаються й інші  громади одна за одною, змінюються розуміння, підходи, всі  нарешті осягнули, що саме від них залежить, якою буде їх громада, - відзначив голова ЗОДА Олександр Старух.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Потрібна солідарна відповідальність за власну безпеку та безпеку дітей

Поліомієліт: в чому різниця між вакцинами ІПВ та ОПВ

Проводиться конкурс на участь в Українсько-Польських обмінах молоддю

В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги громадянам

В області стартує історична акція #Крути:перші_кіборги

На позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС обговорили ймовірні причини нічної трагедії та шляхи її ліквідації

У Запоріжжі відновлюють міський палац дитячої та юнацької творчості

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

34 408 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 5 341 дітей та 808 медпрацівників.

Рятувальники ліквідовують наслідки нічної трагедії у Запоріжжі

Обласна влада на прямому зв'язку з мешканцями регіону

За ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра презентує освітній серіал «Держава без бар’єрів»