Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

23 грудня 2021 - 11:10

Сьогодні традиційний брифінг щодо поширення коронавірусної інфекції провів перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Володимир Шустов.

Перший заступник голови нагадав, що Запорізька область досі перебуває у “червоній зоні”. Він поінформував, що за останню добу  зареєстровано 291 випадок захворювання на COVID-19. Від ускладнень  померли 20 жителів регіону.  Одужало значно більше - 665 осіб. Все ще продовжують лікуватись – 3716 громадян.

Коронавірусна хвороба не відступає, тому в області продовжується кампанія з вакцинації.  Протягом останньої доби проведено 4705 щеплень. Першу дозу отримали 1553 особи, закінчили вакцинацію – 3152 людини.

Володимир Шустов звернув увагу громадян на те, що МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

  • Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності; органів місцевого самоврядування; закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності; комунальних підприємств, установ та організацій,-зазначив перший заступник голови. '

Це рішення пов’язане з тим, що працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, а також, комунальних підприємств найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, тому і мають підвищений ризик інфікуватися на Covid-19. Між тим, 9 із 10 госпіталізованих – невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Це рішення необхідне для захисту життя і здоров’я українців та їхніх близьких.  

  • Наказ набирає чинність через один місяць із дня його опублікування, тобто з 17 січня 2022 року. Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у зручному пункті чи центрі вакцинації. Посилання на детальний перелік та контакти пунктів та центрів ми завжди публікуємо у щоденних статистичних даних, - розповів Володимир Шустов.

Зазначимо, що люди, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.


Департамент культури та інформаційної політики.

Читайте також

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами