Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Дослідження штаму Омікрон: вірус вражає молоду категорію населення

17 січня 2022 - 10:45

Сьогодні ранковий брифінг щодо ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію провів директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич.

Очільник профільного департаменту традиційно почав зі статистики за вихідні. За останні дві доби в Запорізькій області зафіксовано 28 нових випадків захворювання. Від ускладнень померли 4 жителя регіону. З початку пандемії зареєстровано 183877 лабораторно підтверджених випадків, всього одужало – 177229 осіб, а летальних випадків зафіксовано 5432. 

Олексій Кулинич нагадав, що Запорізька  область   перебуває у “жовтій зоні” карантинних обмежень. Ситуація із захворюваністю на ковід стабільна.  Центри вакцинації працюють у звичному режимі. За вихідні щеплено 2476 осіб. 

Директор Департаменту охорони здоров’я розповів останні дані про новий штам  COVID-19 “Омікрон”.

  • Наразі у світі тривають дослідження та вивчення нового штаму «Омікрон», проте вже є перші дані про вказаний штам. За попередніми результатами наукових досліджень, «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Окрім того, новий штам має менший інкубаційний період. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.  Також поодинокі дослідження вказують, що відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки.  Також збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. Новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою»,- зазначає Олексій Кулинич.

Офіційні дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом.  У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні. Також наявні дані про те, що ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». Проте зазначається, що переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей. 

Олексій Кулинич вкотре наголосив, що правильне використання масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук та, звичайно, вакцинація як і раніше залишаються ефективними й простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Оренда державного майна: на аукціон виставлена частина адміністративної будівлі у Новомиколаївці загальною площею 91,2 м²

«Голоси дітей та освітян»: в Запоріжжі обговорили труднощі та досягнення в освіті в умовах війни

Жахлива ніч в Запоріжжі: внаслідок ворожої атаки «шахедів» зруйновані будинки, поранені люди

Обираючи правду: як російська пропаганда зробила «День перемоги» найголовнішим святом

Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші для себе»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності

Обираючи правду: чому Україна вшановує пам'ять 8-го, а не 9 травня

Рівно на хвилину життя в місті завмирає: о 9:00 хвилиною мовчання в Запоріжжі вшановують загиблих під час війни українців

Чотири людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1168-го дня війни

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни – 2025: не святкуємо, а вшановуємо