Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня 2022 - 15:45

Сьогодні за ініціативи Запорізької іудейської релігійної громади на меморіалі пам’яті жертвам нацизму в Запоріжжі пройшов мітинг пам’яті жертв Голокосту. 

  Голова обласної державної адміністрації  Олександр Старух, директор Департаменту культури та інформаційної політики ОДА Владислав Мороко відвідали жалобний захід, поклали квіти до меморіалу. 

Учасники мітингу вшанували жертв Голокосту спільною молитвою та запалили свічки пам’яті. 

  • До недавнього часу нам було важко осягнути, як може статися така трагедія. Але зараз у нас війна іде з тими людьми, з якими наші діди разом звільнювали Освенцим - а сьогодні ми стріляємо один в одного.  Історія каже, що зло може бути всередині кожного з нас. Необхідно плекати в собі добре, правильне, гарне,  щоб ці жертви, десятки тисяч людей, не були марними.   На жаль у нас сьогодні знову в світі неспокій, але якщо кожен буде розуміти, що цінність людського життя беззаперечна, кожен буде проявляти свою людяність - ми зможемо уникнути  повторення таких жахливих трагедій в майбутньому, - сказав Олександр Старух.

27 січня офіційно вважається  Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Голокост або ж  Шоа – це переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Людей вбивали за етнічну приналежність. Саме цього дня, у  1945 році, визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцимі. За різними оцінками, в цьому таборі знищили від 2 до 4 мільйонів людей, більшу частину яких склали євреї.

В Україні жертвами Голокосту стали понад 1,5 мільйони євреїв. Така нациська політика терору  фактично знищила єврейську спільноту на території нашої країни. Зазначимо, що на момент початку радянсько-німецької війни на території України проживало 2,7 мільйонів євреїв (перше місце у Європі, друге в світі після США).

Жорстока політика нацистів щодо єврейської общини не оминула й Запоріжжя. 

У Запорізькій області серія масових розстрілів євреїв почалася 2 січня 1942 року, коли окупанти вбили 150 чоловік єврейської національності. 

Всього протягом окупації в Запоріжжі розстріляли 38 тисяч мирних жителів, 90% з яких були євреї.

У 2001 році на вулиці Очаківській, 8, що у Комунарському районі, на місці поховання 36-ти тисяч  вбитих запоріжців-євреїв, урочисто відкрили пам’ятник жертвам нацизму. Автором його став відомий скульптор Борис Рапопорт.


Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Грошова допомога при усиновленні дитини: як отримати

Символ єдності: у Запоріжжі підняли прапор Європейського Союзу

Представники Європейського Союзу провели відкритий урок для запорізьких школярів до Дня Європи

«Шлях молоді до ЄС»: у Запоріжжі відбувся масштабний захід до Дня Європи

«Ми хочемо, щоб люди жили у звичних умовах, а не в закритих установах», – міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

Порядок виплати пенсій змінено: кого торкнуться нововведення та як уникнути призупинення виплат

Громади можуть отримати кошти на оновлення шкіл, садочків і лікарень

Від листа ДСП до власного цеху: ветеран Іван Горбенко взяв грант та розширив власну справу

Адаптивний спорт в Запорізькій області: для ветеранів та членів їхніх сімей доступні безоплатні тренування з 24 видів спорту

Підтримане проживання та догляд вдома для запорізьких ветеранів та ветеранок: як отримати соціальні послуги

«Ми вдячні за те, як у Запорізькій області приділяється увага питанням ветеранів та ветеранок», – Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова

«Там, де виграє ветеран, виграє громада та держава», – Міністерка у справах ветеранів України про відкриття ветеранського простору в Запоріжжі