Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Керівники громад мають тримати оборону територій та організувати роботу з гуманітарними вантажами

2 березня 2022 - 13:45

Голова Запорізької ОВА Олександр Старух провів нараду з керівниками територій Запорізької області. Зібрання обговорило готовність окремих громад до військового вторгнення та пропрацювали оборонні рубежі.

  • Станом на зараз російські війська фактично захопили лише частину запорізьких автошляхів.  Запорізькі громади показують свою згуртованість та проукраїнську позицію. Вчерговий раз наголошую, керівники територій обрані за законодавством України та мають відстоювати добробут громадян України - жителів Запорізької області. - підкреслив Олександр Старух.


Забезпечення  безпеки людей та функціонування систем життєзабезпечення територій - головна задача керівництва територій. Це персональна відповідальність кожного  з очільників міст, селищ та сіл. У реаліях військового стану місцева влада зосереджена на контролі питання функціонування комунальних установ для забезпечення життєдіяльності населених пунктів. Основне завдання - приймати управлінські рішення та зберегти життя жителів  нашої області.

Надважлива задача - укріплення. Чим вони сильніші і чим їх більше, тим більше шансів, що ворог не пройде далі та  буде менше жертв. Проте, людям треба пояснювати про власну безпеку на блокпостах. Треба проінструктували кожну людину у громаді, всі мають знати як себе поводити та зберігати спокій. 


Ще одне питання - запобігання продовольчої кризи. Вже вибудовується логістика, штаб зверху донизу. Необхідно перевести заводи, які виготовляють продукти харчування, на мобілізаційну модель. Райдержадміністрації мають збирати інформацію щодо своїх потреб та інформувати ЗОВА.  


  • Гуманітарна допомога зараз надходить із заходу, але ми повинні чітко розуміти свої потреби.  Гуманітарної допомоги звідти дуже багато, проте привозити усе підряд нам не потрібно. Треба контактувати з певними організаціями, як наприклад "Червоний хрест", щоб координувати ці вантажі, - зазначив Олександр Старух.    





Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Богатирське багатоборство та плавання: досягнення запорізьких спортсменів на всеукраїнській арені

Стартує набір на програму лідерства для культурних інституцій

Електронний кабінет пацієнта: понад 100 тисяч українців вже авторизувалися

«Окремий героїзм – бути комунальником під час війни», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 735 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області

«Міжнародні партнерства сьогодні – це про спільну роботу над безпекою, енергетичною стійкістю та майбутнім відновленням України», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

Понад чверть життя на війні: історія запорізького морпіха, який пройшов полон і став інструктором з нацспротиву

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 780 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

«Вони – свідомі громадяни та патріоти своєї країни», – у Запоріжжі вшанували памʼять полеглих українських добровольців

Перша психологічна та домедична допомога: запорізьких підлітків навчали, як підтримати близьких у надзвичайній ситуації