Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області навчальний процес адаптується до сучасних умов

30 червня 2022 - 16:50

Заступниця директора Департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Олена Сороченко взяла участь у програмі «Пряма мова» на телеканалі ТV5.  Під час ефіру було розглянуто проблемні питання, з якими мають справу освітяни, та подальшу роботу освітніх закладів.

  • У цьому році було непросте завершення навчального року. Відмінності полягали у військовому стані, значна частина Запорізької області наразі окупована. Навчальний рік на окупованій території завершився 2 травня, у Запорізькому районі завершився як завжди, 2 червня, - повідомила Олена Сороченко.

У зв'язку з вторгненням російських військ в останні місяці освітній процес відбувався у дистанційній формі навчання. Наразі всі заклади освіти перебувають на канікулах. 

Основними викликами для освітньої системи є те, що на працюючих в ній людей здійснюється тиск. Існують окремі поодинокі випадки колаборації з боку освітян. Але все це не завадить розпочати освітній процес. Дату початку нового навчального року ще не визначено.

Міністерство освіти і науки наполягає на відновленні навчального процесу у очній або змішаній формі навчання на територіях, де не ведуться активні бойові дії. Щоб убезпечити дітей, у Запорізькому районі буде підготовлено проєкт розпорядження з урахуванням безпекової ситуації. 

  • На сьогоднішній день у Запоріжжі не працюють заклади дошкільної освіти. Дуже сподівалися що відновимо їх роботу, але для цього необхідні відповідні бомбосховища, - зазначила Олена Сороченко.

Що ж стосується свідотств про завершення 9 та 11 класів, то вони вже прибули у Запоріжжя та доступні для отримання. На тимчасово окупованій території видача свідотств фізично неможлива, тому їх будуть видавати у Запоріжжі. На офіційному сайті Департаменту освіти і науки та на його сторінці у Facebook розміщено адреси видачі документів з прив’язкою до районів. Їх можуть отримати самі випускники, батьки, рідні чи особа з довіреністю. 

Вищі навчальні заклади друкують дипломи самостійно, тому з отриманням документів не буде проблем.

  • На сьогоднішній день визначено механізм вступу до закладів вищої освіти, фахової передвищої освіти. Діти, які перебувають не на окупованій території, при вступі повинні мати результати мультипредметного тесту, - повідомила посадовиця. 

Всі, хто реєструвався на ЗНО, були автоматично записані на мультипредметний тест, необхідно підтвердити лише місце проходження. Для проведення тестування мають бути забезпечені спеціальні умови. На наявність цих умов визначені заклади перевіряла спеціальна комісія, створена у ЗОВА.

  • Для Запорізької, Донецької, Луганської області є відповідні квоти при вступі на бюджет. На сьогоднішній день тестування буде проводитися у 3 етапи. Основна сесія з 18 липня до 10 серпня, додаткова з 16 по 20 серпня та спеціальна з 12 по 16 вересня, - заявила Олена Сороченко.

Діти, які перебувають на тимчасово окупованій території, можуть не здавати мультипредметний тест для вступу, а проходити лише співбесіду.

Всі заклади передвищої та вищої освіти, які знаходились на тимчасово окупованих територіях, наразі юридично перереєстровані у Запоріжжі, діяльність їх буде здійснюватись за українським законодавством. Заклади освіти у Запоріжжі роблять все можливе, щоб забезпечити вступну кампанію та освітній процес. Зарплата всім педагогічним працівникам виплачується у повному обсязі.

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022