Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Як діяти фермерам на тимчасово окупованих територіях, щоб уникнути обвинувачень у колабораціонізмі

20 липня 2022 - 15:30

Суб’єктам господарювання, які зареєстровані в Україні,  заборонено здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з окупаційною владою та будь-якими резидентами держави-агресора.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ЗОВА, фермерські господарства, сільськогосподарські підприємства на окупованих територіях області є суб’єктами господарської діяльності, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб,  фізичних  осіб – підприємців та громадських формувань. Крім того, сільськогосподарськими товаровиробниками є і фізичні особи – власники/орендарі земельних ділянок, що здійснюють вирощування продукції без реєстрації господарської діяльності. Вони мають в обробітку до 30% сільськогосподарських земель в області.

Запорізькі аграрії здійснюють вирощування сільськогосподарської продукції за власні кошти, залишившись без доступу до кредитних ресурсів. Збирають врожай озимих зернових культур, посіяних восени 2021 року, в умовах окупації, сплачують податки до місцевих бюджетів. На цей час під натиском військових російської федерації на окупованих територіях області є випадки змушування  до зміни реєстрації суб’єктів господарської діяльності.

Згідно діючого у воєнний час законодавства, якщо суб’єкт господарської діяльності України не дотримується умов реалізації сільськогосподарської продукції, виникає кримінальна відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах, встановлена статтею 111-1 Кримінального кодексу України «Колабораційна діяльність».

Таким чином, заборонено здійснення суб’єктами господарювання, які зареєстровані в Україні, будь-якої господарської діяльності у співпраці з окупаційною владою та будь-якими резидентами держави-агресора.

Тож, саме від співпраці з окупаційною владою, резидентами держави-агресора та військовими російської федерації застерігаємо запорізьких аграріїв, що може проявлятися у будь яких формах прийняття допомоги, матеріальних цінностей, добровільна безкоштовна та платна передача сільськогосподарської продукції цим суб’єктам, та інші форми підтримки та заохочення окупантів.

Після збору врожаю зернових аграрії можуть реалізовувати сільськогосподарську продукцію виключно юридичним особам та громадянам України (в тому числі, розрахунок у натуральному вигляді з орендодавцями землі), та/або за наявності відповідних умов, залишити  вироблену продукцію на зберіганні у себе.


Департамент АПР ЗОВА

Читайте також

Енергонезалежний заклад освіти: одну із запорізьких шкіл оснастили сонячною електростанцією

«Вікі любить Землю»: запоріжців запрошують до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії

Із покинутої лікарні – в сучасну амбулаторію: у Запоріжжі триває капітальний ремонт у приміщенні медзакладу

Матвіївська та Війтівецька громади – пліч-о-пліч заради дітей, підтримки й розвитку

У Запоріжжі презентували памʼятку з ментального здоров’я для підлітків

Держава компенсує навчання дітей ветеранів і ветеранoк

Запорізькі ветерани готуються до всеукраїнських змагань з настільного тенісу

До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес – стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»

До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес – стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 482 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1231-го дня війни