Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

9 червня 2023 - 16:40

Очільник ЗОВА провів розширену нараду щодо розробки дієвого плану мінімізації екологічних наслідків на території Запорізької області, спричинених руйнуванням рашистами Каховської ГЕС. 

До заходу були залучені представники  ГУ ДСНС України в Запорізькій області, Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області, національного заповідника «Хортиця», Державної екологічної інспекції Південного округу, Головного управління Держпродспоживслужби  в Запорізькій області, ГУНП в Запорізької області, Басейнового управління водних ресурсів. До обговорення проблемних питань долучились керівники Запорізької міської та Долинської, Кушугумської, Біленьківської громади. 

Попри обміління Каховського водосховища та водойм, які живилися від нижнього б’єфу, наразі масштабний замор риби не реєструється. Фахівці зазначають, що “риба відійшла разом з водою”, тому критичних наслідків вдалося уникнути. 

Відповідним службам голова облдержадміністрації Юрій Малашко доручив забезпечити проведення щоденного візуального моніторингу щодо можливих заморних явищ водних біоресурсів.

  • У разі виявлення замору риби керівників органів місцевого самоврядування зобов'язані негайно здійснювати заходи щодо їх збирання та утилізації.  Згідно законодавства органи місцевого самоврядування повинні здійснювати заходи з ліквідації наслідків загибелі водних біоресурсів. Громади повинні заздалегідь підготувати матеріальні засоби та фахівців, опрацювати питання подальшої утилізації - зазначив Юрій Малашко.

Правоохоронним та контролюючим органам доручено посилити контроль за реалізацією водних біоресурсів на наявність документів, що підтверджують право власності, походження та якість, аби вберегти населення від отруєнь через споживання риби сумнівного походження.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій