В Широківській громаді побували представники Гощанської громади, що на Рівненщини, Новояворівської громади зі Львівської області та Василівської громади Запорізької області. Всі вони є учасниками проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Спілкування, обмін думками й нові ідеї для співпраці – основний результат ознайомчого візиту.
Широківська громада від початку війни стала прихистком для майже 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Заступник Широківського сільського голови Дмитро Свіркін розповів колегам з інших областей про забезпечення житлом нових мешканців громади, роботу комунальних підприємств, проєкти, які вдалося реалізувати вже під час війни. А заступниця Широківського сільського голови Ольга Ставицька поділилася досвідом оптимізації закладів освіти, ветеранської політики, роботи з молоддю та громадськими організаціями.
– Співпраця молодіжних рад, розширення освітніх послуг, університет третього віку – це ті напрями, за якими ми можемо починати співпрацювати з громадою-партнеркою вже зараз. Ще один напрям – культурна спадщина, адже у нас багато спільного. Також ми можемо поділитися досвідом роботи жіночої спільноти «Клуб успішних пані», – вважає Ольга Ставицька.
Учасники проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відвідали Широківську лікарню «Сімейний лікар», модульний діагностичний центр, збудований з допомогою міжнародних партнерів, сільську амбулаторію та Центр надання адміністративних послуг.
– Широківська громада – дуже перспективна і прогресивна. Це моє перше враження. Очікування були інші, тому я приємно здивований. Вже намітив з десяток пунктів, де ми могли б співпрацювати. Освіта, культура, медицина, проєктна діяльність – роботи багато, – вважає Олександр Місюра, керівник відділу розвитку громади Гощанської селищної ради.
На думку Гощанського селищного голови Миколи Панчука, партнерство і дружба – це те, що робить нашу країну сильнішою. 10 січня між Гощанською та Широківською громадами був підписаний Меморандум про співпрацю. Дуже важливо, щоб зафіксовані на папері наміри перетворилися на конкретні результати, – вважає посадовець.
– Ми намітили певні плани. Це культура, освіта. Ділимося своїм досвідом, переймаємо досвід громади-партнера. Будемо організовувати вже цієї весни спільні виїзні проєкти. Зокрема, хочемо, щоб працівники культури з Широківської громади приїхали до нас та показали свою творчість і навпаки. Домовились про організацію спортивних турнірів. І, звичайно, економіка. Вивчаємо можливість партнерств в економічних питаннях між двома нашими територіальними громадами, – зауважив Гощанський селищний голова Микола Панчук.
Загалом учасниками проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вже стали 111 громад, вісім з них – із Запорізької області. У найближчий час до об’єднавчої платформи долучаться ще 150 громад.
Більше новин про проєкт "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" – за посиланнями:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61571516744101&is_tour_completed
https://www.instagram.com/zghurtovani_plichoplich?igsh=ZnprcnlycHNmNndp&utm_source=qr
https://www.tiktok.com/@zhurtovani_plichoplich
https://www.youtube.com/@Пліч-о-Пліч_Згуртовані_громади