Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Міжнародний день людини із синдромом Дауна: правда проти міфів

21 березня 2025 - 10:00

21 березня світ відзначає Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Такі люди, як і всі інші, мають повний спектр емоцій та здатні до соціалізації, особливо за підтримки оточення. Однак суспільство досі сповнене міфів та стереотипів щодо людей з цим синдромом. Благодійна організація «Даун Синдром» розвінчує популярні хибні уявлення стосовно таких людей. 

Міф № 1: Люди із синдромом Дауна мають важкий ступінь порушення інтелектуального розвитку

Реальність: Це поширене хибне уявлення. Насправді більшість людей із синдромом Дауна мають легкий або середній ступінь інтелектуальних порушень. За належної підтримки вони відвідують дитячі садки та навчаються у школах разом з однолітками без особливостей. Також опановують професії в закладах спеціальної та професійно-технічної освіти, а дехто вступає та навчається у вищих навчальних закладах.

Міф № 2: Люди із синдромом Дауна не здатні піклуватися про себе

Реальність: У світі існує безліч прикладів, коли такі люди не лише піклуються про себе, але й мають успішне життя. Є також приклади родин людей із синдромом Дауна, які живуть без постійної опіки та сторонньої допомоги.

Міф № 3: Люди із синдромом не здатні працювати та самореалізовуватися

Реальність: Вони успішно працюють у найрізноманітніших сферах, демонструючи свої таланти та здібності. Серед них є науковці, політики, митці, моделі, актори, представники виробничих професій та успішні підприємці. Вони можуть водити автомобілі, подорожувати світом, будувати кар'єру, створювати сім'ї, бути активними членами суспільства та досягати особистого щастя. 

Міф № 4: Люди із синдромом Дауна не можуть бути успішними

Реальність: Є відомі актори, музиканти, художники, моделі та навіть депутати із синдромом Дауна. Серед них, зокрема, Рональд Дженкінс – успішний композитор і музикант. Безліч поціновувачів електронної музики вважають Рональда генієм. В Україні хлопець із синдромом Дауна Богдан Кравченко закінчив навчання у Волинському університеті та здобув ступінь бакалавра з історії. Зараз Богдан працює у Музеї освіти Волині при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. 

Більшість людей має 23 пари хромосом (усього 46): половину від батька, половину від матері. У людей із синдромом Дауна їх 47 – через наявність додаткової 21-ї хромосоми. Назва синдрому походить від прізвища англійського лікаря Джона Ленгдона Дауна, який описав цей стан у 1866 році. Наразі за різними оцінками, щороку народжується від 3 до 6 тисяч дітей із цією генетичною особливістю. 

Також щороку, на знак підтримки та солідарності з людьми із синдромом Дауна, 21 березня світ єднається в акції «Lots of Socks» (в Україні – «Шкарпетуйся!»). Долучитися до неї просто: потрібно одягти яскраві, непарні шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою.

Читайте також

Освітній проєкт «Еліта UFuture»: тисяча школярів Запорізької області відвідають кращі підприємства України

«Війна принесла безліч болючих проблем, але й згуртувала нас», – голова Пологівської РДА Артур Крупський про життя громад Пологівщини

Запоріжжя відзначило День податківця України: кращі співробітники податкової отримали нагород

Героям – шана, ветеранам – підтримка: рішення Координаційної ради при ЗОВА

Прогнози на врожай: потреби Запорізької області у продовольчому зерні будуть забезпечені у повному обсязі

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Німецькі партнери продовжують підтримувати Запорізьку область: комунальні служби отримали гуманітарну допомогу від THW

«Ми підбиратимемо активність та техніки відповідно до потреб кожного», – тренер із дзюдо запрошує ветеранів долучитися до безоплатних занять

«Змінив кермо на автомат», – ветеран Володимир Кльоц про свій бойовий шлях, реабілітацію та життя на протезах

Паралімпійці Максим Ніколенко, Лев Кац та Михайло Попов стали амбасадорами проєкту з розвитку адаптивного спорту в Запоріжжі

Пенсійні виплати для військовослужбовців із інвалідністю: що важливо знати