Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мінімізувати корупційні ризики в регіоні: керівництво НАЗК провело нараду з представниками обласної та місцевої влади

25 березня 2025 - 19:30

Пріоритети державної антикорупційної політики на 2026-2030 роки та інструменти для мінімізації корупційних ризиків у публічних закупівлях і при відновленні регіону. Про це та інше говорили під час наради заступника голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Сергія Гупяка з представниками облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Наразі фахівці НАЗК разом із залученими експертами розробляють нову державну антикорупційну програму на 2026-2030 роки. Представники агентства ознайомили посадовців облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування із основними сферами, у яких впроваджуватимуться антикорупційні заходи.

– Національне агентство провело дослідження та виокремило 20 найбільш вразливих сфер, у яких протягом тривалого періоду будуть здійснюватися конкретні кроки для мінімізації корупції. За 10 років антикорупційної реформи в Україні частка громадян, які мали досвід залучення до корупційних практик, знизилася у 4 рази: із понад 70 %  у 2015 році до 18% – у 2024-му, – навів дані досліджень заступник голови НАЗК Сергій Гупяк.

За його словами, такому зниженню рівня залученості людей до корупційних практик сприяли, зокрема, цифровізація адміністративних послуг та усунення прогалин у законодавстві. 

– Ми розуміємо, що питання запобігання корупції – багатоскладове. Воно починається з виховання, навчання, комунікації. Тому ми також працюємо із закладами освіти. Зокрема, у нас є програми «Прозора школа» та «Прозорі університети», за якими в освітніх закладах викладаються навчальні курси про доброчесність та запобігання корупції. У Запорізькій області до цих проєктів залучено 24 школи та 2 університети, – повідомив заступник голови НАЗК Сергій Гупяк.

Запорізька ОДА є співвиконавцем Державної антикорупційної програми. В області діє й Антикорупційна програма Запорізької обласної державної адміністрації на 2024–2026 роки. Нею визначено 62 корупційні ризики у сферах документообігу, управління фінансовими та матеріальними ресурсами, агропромислового розвитку тощо. Передбачено й понад 100 заходів   щодо їх усунення.

– У Запоріжжі та області послідовно втілюється політика доброчесності. Була вдосконалена діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність». Вона проводить аналіз публічних закупівель не тільки обласних, а й місцевих підприємств. Зупиняються закупівлі там, де заявлено завищені ціни або наявна дискримінація учасників. Антикорупційні заходи постійно впроваджуються, адже це визначає нашу відданість європейським цінностям та стандартам, – підсумувала голова Запорізької обласної ради Олена Жук.  

#Прозорістьіпідзвітність

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.05.2025

«Це найменше, що ми можемо зробити в пам’ять про тих, кого забрала війна», – запоріжці про хвилину мовчання

29 людей дістали поранень внаслідок ворожої атаки по Запоріжжю

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1162-го дня війни

У Запоріжжі встановили ще одну когенераційну установку за підтримки GIZ

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Запорізька область впроваджує нову філософію ветеранської політики

Вступна кампанія-2025: учасники бойових дій можуть скористатися пільгами при вступі до закладів освіти

Підтримка ветеранів важлива

«Турбота з народження – вдома»: у запорізьких центрах медико-санітарної допомоги діє спеціальна програма для родин з маленькими дітьми

Війна та ментальне здоров'я: на Запоріжжі створюють систему психологічної підтримки

Дружина військового створила власну справу і навчає людей рятувати життя