Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Дружина військового створила власну справу і навчає людей рятувати життя

1 травня 2025 - 10:00

Її чоловік рятує життя на фронті, а вона навчає людей надавати першу домедичну допомогу в рідному Запоріжжі. Дружина військового Наталія Дорошева стала підприємицею під час війни – проводить тренінги і навчає людей рятувати життя. Завдяки державному гранту розширила власну справу, створивши два робочих місця.

Наталія – лікарка швидкої допомоги із 18-річним стажем. До війни очолювала навчально-тренувальний відділ Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Її чоловік працював на одному з промислових підприємств Запоріжжя, а донька навчалася в школі. 

– Ми були звичайною українською родиною. Повномасштабне вторгнення рф змінило все: чоловік пішов служити, став бойовим медиком. Надає допомогу пораненим, має багато відзнак від командування за врятовані життя людей. А я почала на волонтерських засадах проводити тренінги з домедичної допомоги, – розповіла пані Наталія.  

Кількість запитів на проведення тренінгів збільшилась. Тож лікарка зареєструвалась як фізична особа-підприємець. Проводила навчання як для медичних працівників, так і для фахівців рятувальних служб, поліцейських та цивільного населення. Разом з ними відпрацьовували навички зупинки критичних кровотеч, дії у надзвичайних ситуаціях, базові реанімаційні заходи для дорослих та дітей. 

– З початку моєї підприємницької діяльності тренінги з домедичної допомоги пройшли 144 поліцейських, понад 150 медпрацівників, понад 280 цивільних. Зароблені кошти спрямовую на проведення безоплатного навчання військових, – повідомила лікарка.

Згодом із соцмереж Наталія дізналася про державні гранти для учасників бойових дій та другого з подружжя. Вона звернулася до Запорізького обласного центру зайнятості й успішно захистила свій бізнес-план.

– Грантові кошти пішли частково на оренду приміщення, а також закупівлю манекенів і симуляторів для тренування. Також грант передбачав створення нових робочих місць. Тож я працевлаштувати двох  помічників – вимушену переселенку, що має досвід роботи на швидкій допомозі, та запорізького волонтера, з яким ми співпрацювали з початку великої війни. Це адміністратори, які допомагають мені з організацією тренінгів. Після отримання гранту вже 56 цивільних людей пройшли у нас навчання, – зауважила підприємиця.

За словами медикині, в нашому прифронтовому місті кожен має володіти навичками, що доможуть врятувати життя собі та своїм близьким. 

– Перш за все, мрію про перемогу. А ще – про створення власного тренінгового центру, куди можна було б залучити більше інструкторів. Вміти надавати першу домедичну допомогу має кожен. І ці знання потрібно оновлювати кожні два-три роки, щоб вони перетворилися на сталі навички. Навіть після закінчення війни вони можуть знадобитися кожному – під час побутових травм, ДТП, стихійних лих. Це завжди буде актуально, – підсумувала Наталія Дорошева. 

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.05.2025

45-річний чоловік отримав поранення внаслідок ворожої атаки по Василівському району.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1162-го дня війни

Події квітня в об’єктиві фотожурналістів ОДА: завжди оперативно та неупереджено

У Запоріжжі встановили ще одну когенераційну установку за підтримки GIZ

Вступна кампанія-2025: учасники бойових дій можуть скористатися пільгами при вступі до закладів освіти

Запорізька область впроваджує нову філософію ветеранської політики

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» допоміг прифронтовій Михайлівській громаді знайти партнерів

Світ має знати: на онлайн-платформі «Свідок» запоріжці можуть поділитися свідченнями та спогадами про війну

Допомога сім’ям із тяжкохворими дітьми

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 30.04.2025