У Запоріжжі відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. На порядку денному – ветеранська політика, освіта та міжнародна співпраця.
Громади та жителі прифронтової Запорізької області продовжують жити і працювати, попри виклики воєнного часу. На думку очільника Запорізької області Івана Федорова, ключ нашої стійкості – у єдності.
– Наша спільна робота має три вектори. Міжнародний – співпраця з донорами та залучення іноземних інвестицій. Національний – взаємодія з вищими органами державної влади, підтримка ініціатив Президента України Володимира Зеленського та чітке дотримання презентованих ним Плану внутрішньої стійкості та Плану Перемоги. Регіональний – захист, відбудова та розвиток нашого дому – Запорізької області, – зазначив голова Запорізької ОДА.
До участі в засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад долучилися представники центральних органів виконавчої влади, Запорізької ОВА, місцевих військових адміністрацій, громад, правоохоронних органів.
– Завдання Конгресу місцевих та регіональних влад чітко визначено Президентом України. Це забезпечення безперебійної комунікації між громадами і державними органами та посилення громад, – підкреслила голова Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад Лілія Пашинна.
Народний депутат Олексій Мовчан поінформував членів Конгресу про законодавчі зміни в сфері комунального господарства. 28 серпня вступає в силу Закон про скасування Господарського кодексу. Головне нововведення – корпоратизація комунальних підприємств.
– Закон про скасування Господарського кодексу важливий тим, що забезпечує адаптацію європейських підходів і міжнародних стандартів у корпоративному управлінні, тобто в управлінні компаніями, до нашого національної законодавства. Він вичищає радянські рудименти із законодавства, які фактично блокували довгий час розвиток комунальних і державних підприємств. Корпоратизація – це можливість залучати кошти партнерів та міжнародних інвесторів у ваші комунальні компанії, – підкреслив народний депутат.
Народна депутатка Марія Мезенцева-Федоренко розповіла присутнім про можливість отримати компенсації через Міжнародний реєстр збитків. Він створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією рф проти України. Депутатка закликала керівників громад активно інформувати жителів щодо можливості отримати ці виплати.
Основні напрями ветеранської політики в регіоні представив у своїй доповіді заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін. Це розвиток системи підтримки ветеранів, їх соціальна адаптація та вшанування пам’яті загиблих воїнів.
– За статистикою, в Запорізькій області у кожній родині є ветерани. Це не особлива категорія, це – частина громади. Ми добре розуміємо, що не всі історії повертання були легкі. Не всі ветерани швидко знайдуть роботу, спільноту та зможуть знайти себе. Але і громади не готові. Наше основне завдання – не допустити, щоб ветерани перетворилися на проблему соціального захисту. Змінюватися нам треба разом. Вже сьогодні кожна громада, кожен керівник має відповісти: чи знаєте ви, де знаходиться ваш ветеран? чи бачите ви їх потреби? Запорізька ОДА вже завершує розробку регіональної стратегії ветеранської політики. На широкий загал зможемо її презентувати вже наприкінці цього місяця, – зауважив Михайло Семікін.
Концепцію безпечного освітнього простору членам Конгресу презентувала директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна. А начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА Артур Бойко розповів про підготовку до участі у III Міжнародному саміті міст і регіонів.
– Ми маємо величезний потенціал. Потрібно лише грамотно його презентувати. Ми повинні зробити так, щоб про Запорізьку область та її громади говорили в світі не лише як про прифронтову зону, а як про символ стійкості, інновацій і майбутнього, – підсумував голова ЗапорізькоїОДА Іван Федоров.