Попри наближеність до лінії фронту, університети Запоріжжя не зупинили освітній процес – вони розвиваються, впроваджують нові технології й формують майбутнє. З роботою сучасних наукових лабораторій у вишах, ознайомилася урядова делегація Міністерства освіти і науки України.
Заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов зустрівся з представниками обласної та міської влади. Голова Запорізької ОДА Іван Федоров впевнений, що лише завдяки оновленню матеріально-технічної бази, міжнародній співпраці та підтримці університетів можна зберегти кадровий потенціал регіону.
– Сьогодні для нас важливо не лише зберегти освітню інфраструктуру, а й створити мотивацію для молоді та науковців залишатися і працювати у Запорізькій області, – наголосив Іван Федоров.
За словами Дениса Курбатова одна з цілей робочої поїздки – публічно підтримати освітні заклади Запоріжжя та розвіяти міфи, які сформувалися навколо роботи університетів у прифронтових регіонах.
– Є уявлення, ніби тут усе зупинилось. Але це не так. Університети не просто працюють – вони адаптуються, зберігають якість освіти і впроваджують сучасні технології. Для нас важливо підтримувати ці процеси системно, через фінансування, міжнародну співпрацю й оновлені інструменти політики, – повідомив Денис Курбатов.
Упродовж робочої поїздки урядова делегація відвідала чотири університети області. У Національному університеті «Запорізька політехніка» представники міністерства ознайомилися з роботою сучасних технічних лабораторій, де готують фахівців з машинобудування та інших технічних спеціальностей.
У Запорізькому національному університеті функціонують Центр штучного інтелекту та лабораторія віртуальної реальності. Тут заступнику міністра продемонстрували, як технології віртуальної реальності (VR) впроваджують в освіту. Зокрема, урядовці мали змогу побачити віртуальну реконструкцію будівництва ДніпроГЕСу.
Важливою частиною візиту стала зустріч зі студентами та викладачами Бердянського державного педагогічного університету, який після окупації Бердянська був релокований до ЗНУ.
– Коли Бердянськ окупували, ми зрозуміли, що університет – це не корпуси, це – про людей. Завдяки підтримці ЗНУ ми змогли продовжити навчальний процес і зберегти зв’язок зі студентами, – зазначив ректор БДПУ Ігор Богданов.
Одну з найсучасніших матеріальних баз в регіоні має Запорізький державний медико-фармацевтичний університет. Де показали роботу декілька наукових просторів, зокрема лабораторії віртуальної реальності для вивчення анатомії людини.
Насамкінець Денис Курбатов зустрівся з членами новоствореної Ради молодих вчених при Запорізькій ОДА. У форматі відкритої дискусії говорили про мотивацію, наукові виклики та перспективи для молодих дослідників у прифронтовому регіоні.
– Маємо посилювати підтримку переміщених закладів освіти. Це актуально для Запорізької області. Ми тут і для того, щоб глибше вивчити проблематику розвитку науки у прифронтовій області і презентувати ті реформи та новації, які здійснюватимуться для стимулювання наукових досліджень. Для нас важливо створювати умови, щоб молоді вчені зміцнювали стійкість рідних регіонів, адже це запорука стійкості всієї держави, – підсумував заступник міністра освіти і науки України.