Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Моя найбільша нагорода – життя. Дякую за це побратимам і Богу», – ветеран Юрій Шалдунов

26 травня 2025 - 11:30

В житті запоріжця Юрія Шалдунова багато несподіваних поворотів  долі: металург з 20-річним стажем змінив місце роботи – прийшов до театру. А в перші місяці повномасштабного вторгнення, не роздумуючи, встав на захист України. Воював у піхотному підрозділі у складі бригади «Холодний Яр». Ветеран розповів про свій життєвий шлях та мрії, які близькі кожному українцю.

Юрій Шалдунов народився і виріс у Запоріжжі. Закінчив школу, потім профтех, 20 років працював на комбінаті «Запоріжсталь» розливальником сталі. Завдяки так званому «гарячому» стажу чоловік рано вийшов на пенсію. Але вдома без діла довго всидіти не зміг, тож влаштувався на роботу в один із запорізьких театрів. 

– Я відповідаю за декорації. Це і робота, і задоволення одночасно, бо в  театрі особлива атмосфера. Працюючи в мартенівському цеху я не встигав подорожувати. А разом з театром до війни ми об’їздили всю Україну. Були і в Києві, і в Одесі, і в Харкові, за нашу область взагалі мовчу, – розповів чоловік.

Повномасштабне вторгнення змінило життя Юрія, як і всіх українців. Владнавши справи, 30 березня 2022 року він прийшов до військкомату, отримав повістку і став на захист країни.

– Воював в піхотному підрозділі в 93-й механізованій бригаді «Холодний Яр». Ізюм, Краматорськ, Слов’янськ, Дружковка, Бахмут. Ну і закінчив я на Куп’янському напрямку. Від піхоти багато що залежить. Ми арту захищали, котра була за нами. А коли наші побратими-штурмовики відвойовували якийсь клапоть землі, після них завжди йшли ми – піхота. І потім вже все тримається на наших плечах, – вважає Юрій.

На думку ветерана, війна – це велика трагедія. Болючі спогади він відклав на денце своєї душі. Проте війна навчила його цінувати прості речі – життя та дружбу. Звільнившись зі служби за станом здоров’я, чоловік повернувся до роботи в театрі і продовжує підтримувати зв’язки зі своїми побратимами. 

– Найбільша нагорода для мене – це життя. Я це маю, і я вдячний побратимам і Богу. А мрія у мене така, як і у всіх українців, – якнайшвидша перемога, мир і щоб всі наші люди повернулися до своїх осель та своїх повсякденних мирних занять і роботи, – підсумував Юрій Шалдунов.


Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.04.2026

Запуск мобільного застосунку «1545»: нові можливості для звернень громадян

Впродовж доби окупанти завдали 555 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області.

У Запоріжжі посилюють розвиток адаптивного спорту: відбулася зустріч із командою «ТОТАЛФІТ»

Як живе регіон: запоріжців запрошують долучитися до опитування

Тернуватській громаді – 7 років!

Цифрові навички для медиків: як працює нова рамка компетентностей

Міжнародний реєстр збитків для України: підприємцям Запорізької області роз’яснили механізм подання заяв

Міжнародний реєстр збитків для України: підприємцям Запорізької області роз’яснили механізм подання заяв

Оголошення про засідання Координаційної комісії з питання обліку об’єктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб при Запорізькій обласній військовій адміністрації

«Енергетики за тиждень відновили світло для 38 тисяч абонентів, що знеструмлювалися через російські обстріли», – АТ «Запоріжжяобленерго»

Молодь говорить і впливає: Запорізька область долучилась до формування нової державної політики