З поверненням до очного навчання учні школи «Січовий колегіум» зрозуміли, що відновити спілкування – складно. Але бути щирим із самим собою – важливо. Так і зʼявилася ідея проєкту «НеОкейно». Фінансування на нього діти отримали, посівши 3 місце у менторській програмі «Покоління Перемоги 2.0» від освітньої фундації GoGlobal
Кураторка проєкту Юлія розповіла, що після п’яти років дистанційки багатьом учням було складно навіть просто заговорити. Але можливість зустрітися на очному навчанні у «підземній» школі, яку відкрили в лютому 2025 року, багато що змінила.
– Як тільки діти згадали, що таке спілкування, вони відчули крила. Вони хотіли бути тут постійно. І тоді зрозуміли: підлітки можуть допомагати підліткам, – розповідає пані Юлія.
Саме так з’явилася ідея Центру ментальної нормальності. Цей віртуальний центр має на меті розповідати молоді про ментальне здоров’я та навчити говорити про свої проблеми відверто. Інформаційна кампанія проходить там, де найбільше часу проводять підлітки – в соціальних мережах.
– Наш проєкт – це простір, де підлітки можуть бути собою, висловлювати свої думки і не боятись бути почутими. Ми починаємо з онлайну, бо загалом там зараз проходить частина життя підлітків, проте головна ідея – повернути можливість і вміння спілкуватися наживо, – пояснює Аліна, членкиня команди.
Для учнів підготовка до реалізації проєкту вже стала можливістю згуртуватися та знайти підтримку у спільній справі.
– Ми бачили, що підлітки перестали спілкуватися. І саме тому вирішили податись на програму «Покоління перемоги 2.0» із цією ідеєю. Бо хотіли повернути живу комунікацію. І нам це вдалося, – розповідає Ренат, член команди.
У фіналі конкурсу «Покоління перемоги 2.0» команда Січового колегіуму здобула третє місце. На реалізацію свого проєкту школярі отримали 30 тисяч гривень. Команда вже відзняла перші подкасти, адже це популярний формат серед молоді. Видавати планують на своїх сторінках в соцмережах. Але вони продовжують мріяти і шукати партнерів для створення власної студії для професійного запису подкастів.
– Наша ключова ідея – це просвітницькі подкасти із запрошеними гостями. Для того, щоб ця ідея була повністю реалізована, ми мріємо ще створити студію для запису подкастів, для того, щоб контент був якісним, – розповів Денис, член команди.