Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Інспектор служби освітньої безпеки – надійний партнер школярів і батьків

15 вересня 2025 - 17:00

У Запоріжжі представили 10 інспекторів Служби освітньої безпеки. Відтепер у десяти школах міста, серед яких і «підземні» навчальні заклади, щодня працюватимуть поліцейські. Їхня головна місія – зробити освітній простір безпечним для дітей, вчителів та батьків.

Перші інспектори Служби освітньої безпеки (СОБ) розпочали роботу в громадах області ще торік. Відтепер вони працюватимуть і в обласному центрі в «Службі освітньої безпеки» управління патрульної поліції в Запорізькій області. Інспектори не лише забезпечують порядок у школі та навколо неї. Вони працюють з учнями як наставники і партнери: проводять профілактичні бесіди, допомагають вирішувати конфлікти, навчають правилам поведінки під час надзвичайних ситуацій та в мережі.

Інспектори розпочнуть службу відзавтра. Серед них й Вікторія Коротенко, яка працюватиме в колегіумі «Елінт».

– Наше завдання – зробити школу місцем, де діти почуваються в безпеці. Ми контролюємо вхід і вихід, реагуємо на правопорушення, пояснюємо правила поведінки у складних ситуаціях. Але головне – бути тим, до кого можна звернутися з будь-якою проблемою. Інспектор служби освітньої безпеки – це надійний партнер для учнів, батьків та вчителів, – поділилася своїм баченням роботи Вікторія.

Перші три символічні ключі до безпечної школи поліцейським вручив заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін. Він наголосив, що старт роботи Служби освітньої безпеки – це ще один елемент системи «Безпечна освіта офлайн», яку реалізують в регіоні.

– Це черговий елемент, який додає відчуття безпеки передусім для дітей і  батьків. А для вчителів – це впевненість, що вони не самі. Поруч завжди будуть інспектори Служби освітньої безпеки, готові реагувати та підтримувати, – підкреслив Михайло Семікін.

Начальник ГУНП у Запорізькій області генерал поліції Артем Кисько нагадав, що одне з головних завдань офіцерів – профілактика правопорушень серед учнів.

– Завдяки вашій роботі ми можемо попередити й убезпечити дітей від багатьох проблем – булінгу, насильства, ризикованої поведінки. Наше спільне завдання – завчасно виявляти такі схильності, аби захистити дітей, бо діти – це наше майбутнє, – зауважив генерал поліції.

Інспектори СОБ проходять спеціальну підготовку у вишах МВС. Вони вивчають вікову психологію, інклюзивну освіту, методи комунікації, домедичну допомогу. 

– Це не охоронці, а правоохоронці з особливою просвітницькою функцією. Ми виховуватимемо любов до закону, допомагатимемо дітям і педагогам разом будувати культуру безпечної поведінки. На старті – десять шкіл, але далі плануємо розширення, – підсумував начальник Управління патрульної поліції Запорізької області Ярослав Білий.

Наприкінці зустрічі начальник Управління патрульної поліції Запорізької області Ярослав Білий та перший заступник Запорізького міського голови Андрій Бугар уклали меморандум про співпрацю.


Читайте також

Запоріжжя отримало чергову партію техніки від міжнародних партнерів

Локальні бренди – сила громад: крафтові виробники Запоріжжя шукають нові шляхи для зростання

Масована ворожа атака на Запоріжжя: 10 людей поранено, майже сотню будівель пошкоджено

День спротиву окупації Криму: у Запоріжжі підняли кримськотатарський прапор

Крим: 12 років спротиву

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1463-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 720 ударів по 31 населеному пункту Запорізької області

60 хвилин бігу заради пам’яті: у Запоріжжі відкрито реєстрацію на всеукраїнський забіг

«Українці потребують більшої підтримки, щоб подолати виклики, які виникли через війну»: делегації Конгресу США та УВКБ ООН відвідали Запорізьку область

Два мільйони гривень на енергонезалежність: запорізькі підприємці можуть повернути частину витрат на генератори та СЕС

Від генераторів до пального: запорізькі ФОПи можуть отримати до 15 тисяч гривень на безповоротній основі