Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для розвитку спорту інвалідів в області є потенціал

27 травня 2010 - 16:31

В обласній державній адміністрації відбулося перше засідання координаційної ради з питань розвитку спорту інвалідів у Запорізькому регіоні. Захід очолили начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Анастасія Склярук, начальник навчально-спортивного відділу Українського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Любов Жильцова та начальник Запорізького обласного центру «Інваспорт» Андрій Барабанов.

Координаційна рада з питань розвитку спорту інвалідів створена 25 травня поточного року наказом начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. До її складу увійшли спортсмени-інваліди, тренери, лікарі, провідні науковці, фахівці ОДА.

Пріоритетними завданнями роботи координаційної ради є створення умов для безперешкодного спілкування людей з обмеженими можливостями, підготовка спортсменів високого рівня для участі у Паралімпійських іграх та популяризація спорту серед інвалідів.

Наразі в області проживає 1674 спортсмени-інваліди, які регулярно тренуються в різноманітних закладах. Найбільш поширеними видами спорту є пауерліфтинг, теніс настільний та легка атлетика. Однак, за словами начальника Запорізького обласного центру «Інваспорт» Андрія Барабанова, власної спортивної бази центр досі не має. Крім того, не вистачає спортивного інвентаря. У той же час, начальник навчально-спортивного відділу Українського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Любов Жильцова відзначила великий потенціал для розвитку спорту інвалідів у Запорізькій області. Київську гостю вразив легкоатлетичний манеж та басейн у Запорізькій школі вищої спортивної майстерності.

Обговорили учасники наради і науковий підхід до виховання дітей з обмеженими можливостями. Зокрема, науковці радять відновити регулярні заняття спортом у школах-інтернатах та ввести уроки-ігри.

Окрему увагу необхідно приділити підготовці кадрів. Зокрема, у Запорізькому національному університеті запропонували створити новий факультет – адаптоване фізичне виховання.

Корисно буде періодично проводити ради тренерів, під час яких фахівці могли б ділитись своїм досвідом.

По завершенні наради всі пропозиції та побажання щодо розвитку спорту інвалідів будуть зібрані й опрацьовані в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

 

Довідково: У 2006 році у регіоні прийнята «Програма розвитку фізичної культури і спорту у Запорізькій області на період до 2011 року», до якої включено окремий розділ «Фізкультурно-оздоровча та реабілітаційна робота серед інвалідів».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Не просто відпочинок: у Запоріжжі обговорили безпечну роботу басейнів в умовах війни

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 432 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1225-го дня війни