Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Відродження козацьких традицій укріплює патріотичну свідомість

18 січня 2011 - 13:29

Вперше у Запоріжжі за підтримки облдержадміністрації відбулися змагання «лава на лаву» на кубок князя Святослава Хороброго, ініційовані Всеукраїнською федерацією «Спас». У центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай», де вони проходили, зібрались 11 команд із Дніпропетровська, Полтави, Донецька, Миколаєва, Одеси, Херсона, безпосередньо із Запоріжжя, а також із міст Синельникове, Пологи, Кременчук та ряду інших.

Близько півтисячі козаків з різних куточків України ставали у лаву, щоб утвердити свій козацький дух, а також здобути Боже благословення, адже колись вважалося, що саме переможці виборюють його. Наймолодшому з бійців-учасників щойно виповнилося 18 років, а найстарший вже розміняв шостий десяток. У битві, яку визнають за ритуал посвячення у козаки, молодь від старших побратимів набиралася досвіду не тільки з майстерності ведення бою, але й вміння будь-що тримати стрій, відчуваючи плече товариша. Абсолютними переможцями визнані козаки із команди запорізького «Спасу».

- У нас дійсно є переможці, та немає переможених, - підкреслив організатор змагань, голова Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула. - Бо наш турнір – то свято козацького духу.

Подія у Дубовому гаю справді перетворилася на всенародне свято. Творчі колективи Запорізької області дарували гостям чудові концертні виступи, а військові – частували смачною козацькою кашею, щойно звареною у похідній кухні.

- Ми підтримуємо відродження кращих козацьких традицій і сподіваємось таким чином сприяти укріпленню патріотичної свідомості у представників широкого загалу, - коментує подію голова облдержадміністрації Борис Петров. – Досвід проведення нинішніх змагань підтвердив, що до організації подібних всенародних турнірів слід підходити вимогливо – проводити їх на належному рівні. Оскільки вони одночасно є окрасою і ознакою нашого Запорізького краю. Тож не обмежимося організацією одного заходу. Передбачаємо цього року провести ще два - на кубок князя Володимира та на кубок Хортиці - і зробити їх традиційними.

 

Управління у справах преси та інформації 

 

Читайте також

Зі смаком черешні: в Запоріжжі погасили марку «Мелітополь – це Україна!»

Захистити запорізьке небо: на території області починають працювати дрони-перехоплювачі ворожих безпілотників

Коли мрії гартуються тривогами: в Запоріжжі відзначили найкращих випускників

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 430 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

«Дуже чекаємо на наших Героїв», – заслужений тренер України з плавання проводитиме заняття для ветеранів

Діалог заради розвитку: голова Запорізької ОДА зустрівся з членами обласної Молодіжної ради

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Приватизація у Запоріжжі: об’єкт незавершеного будівництва у центрі міста виставили на аукціон

Ветерани та ветеранки можуть стати вчителями предмета «Захист України»: нові рекомендації від Мінветеранів та МОН

З двох прифронтових громад Запорізької області проводиться евакуація дітей разом з батьками