"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Світлицького відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення

9 грудня 2004 - 14:26

Було розглянуто питання удосконалення практики взаємодії при розслідуванні нещасних випадків на виробництві та стан професійної захворюваності в області. У доповідях  начальника обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Миколи Чоса, головного санітарного лікаря Запорізької області Анатолія Севальнєва, у співдоповідях начальника територіального управління Держнаглядохоронпраці по Запорізькій області Федора Мержева, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Зінаїди Лашкул йшлося про позитивні наслідки спільних дій. Насамперед це дає змогу більш ретельно забезпечувати виконання вимог Закону України „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

Виступ участників засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населенняПовідомлено, що за 10 місяців цього року зафіксовано 785 нещасних випадків на виробництві, 47 із них із смертельними наслідками. Аналіз результатів щорічної перевірки установами санітарно-епідеміологічної служби області стану умов праці, виконання санітарних норм і правил свідчить, що тільки третина підприємств відповідають санітарному законодавству. Кількість працюючих в умовах, що не відповідають санітарним нормам, складає 95,7 тис. осіб, або 19,2 % від загальної кількості зайнятих у галузях економіки області.

За станом на 1 жовтня 2004 року кількість первинно виявлених хворих із професійними захворюваннями склала 36 чоловік, що на 16 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Лідирують металургійні підприємства: ВАТ „Запоріжсталь”, „Дніпроспецсталь”, алюмінієвий комбінат та інші. Основними причинами розвитку професійної патології є недосконалість технологій, машин і механізмів, порушення правил охорони здоров’я. Мають місце випадки, коли власники підприємств не проявляють зацікавленості до об’активної оцінки умов праці, здійснення заходів щодо запобігання професійним захворюванням. Так, за 9 місяців поточного року Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань професійно хворим вже виплачено 440 тис. грн., які могли бути використані на профілактику та поліпшення умов праці.

Під час обговорення цих проблем А. Світлицький підкреслив, що в сучасних умовах проблемою державного і суспільного значення є створення безпечних умов праці трудівників, профілактика профзахворювань, забезпечення безпеки життєдіяльності населення щодо збереження головної цінності держави – її громадян, їх здоров’я та життя.

За підсумками засідання обласна рада прийняла відповідні рішення.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди