Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак на брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації розповів про основні підсумки соціально-економічного розвитку області у 2004 році і перспективи на 2005 рік

11 січня 2005 - 14:10

Доповідач підкреслив, що, не дивлячись на негативний вплив тривалої виборчої кампанії, економіка регіону минулого року продемонструвала високі темпи розвитку. Наприклад, темп приросту промислового виробництва склав 18,7 відсотка. Це – найвищий показник серед промислових областей України. Цьому сприяли значний „запас міцності” минулих років, збільшення внутрішнього попиту,  сприятлива кон”юктура зовнішніх ринків та цілеспрямована діяльність органів влади.

У розрізі галузей лідером є машинобудування, де приріст обсягу виробництва склав 46 відсотків, вагомий внесок підприємств металургійного комплексу – приріст 13 %, харчової і легкої промисловості – ріст відповідно на 16 і 36 %. Напружено спрацював енергетичний комплекс – в енергосистему країни подано близько 52 млрд. кВт.годин електроенергії.

В 2004 році виконано більшість передбачених показників у сільському господарстві. Валове виробництво продукції склало 2,5 млрд. гривень, що забезпечило приріст на 34 відсотки. Подальше зростання забезпечено у капітальному будівництві, сфері торгівлі та інших галузях.

Економічне зростання в реальному секторі області сприяло поліпшенню фінансових результатів і виконанню соціальних завдань. Так, середньомісячна заробітна плата по області склала 665 грн. і виросла на 23 %, середній рівень пенсій перевищив 300 гривень (ріст більше, ніж удвічі).

Г. Самардак відзначив і проблеми, які не вдалося вирішити минулого року. Перша – це недовиконана програма виробництва м’яса (наслідком неврожайного 2003 року стала слабка кормова база). Друга – не забезпечено виконання прогнозу із залучення в економіку області прямих іноземних інвестицій (при плані 50 млн. доларів очікується надходження 36 млн.). Це трапилося в основному через нестабільність політичної ситуації. Третя проблема – невиконання завдання з погашення заборгованості по зарплаті. За станом на 1 грудня 2004 року загальний борг складає майже 30 млн. грн. За минулі 11 місяців він скоротився на 6 млн., або на 17 %. Четверта – в області відсутні борги з виплати пенсій, але разом з тим борг з платежів до Пенсійного фонду за минулий рік виріс на 38 % і на 1 січня цього року складав понад 38 млн. гривень.

Над вирішенням саме цих проблем, підкреслив Г. Самардак, і працюють нині органи виконавчої влади і місцевого самоврядування. На ближчій сесії обласної ради буде розглянуто і затверджено програму соціально-економічного і культурного розвитку області разом з бюджетом області на 2005 рік. Водночас практично завершена робота над проектом Стратегії економічного і соціального розвитку Запорізької області до 2015 року. Її  головною метою є створення жителям області гідних умов життя і гармонійного розвитку особи (повний текст інформації Г. Самардака розміщено у розділі „Стенограми виступів”). 

                                                       

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Керівник ЗОВА перевірив, як готуються до навчального року освітні заклади

Розв'язання проблем Пологівського району на контролі обласної влади

Україна збирає Армію дронів

За добу поліцейські зафіксували 12 повідомлень про наслідки артобстрілів по населеним пунктам запорізького краю

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 17.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 18.08.2022

На базі «Енергоатому» створено кризовий штаб для цілодобового моніторингу ситуації на ЗАЕС

Теми опалювального сезону та безпечної освіти продовжують обговорювати на всіх рівнях влади

Увага!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.08.2022, 176 доба

Вдячний кожному й кожній, хто боронить позиції й допомагає нашим воїнам. Звернення Президента 17.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 17.08.2022