Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В прес-центрі облдержадміністрації відбувся брифінг голови Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександра Білого

25 січня 2005 - 14:15

Олександр Білий нагадав, що  минулого року в Україні мали місце кризові прояви на ринку зерна, фіксувалося напруження на ринку нафтопродуктів, продовольчих товарів, зокрема,  м’ясо-молочної продукції, залишилися невирішеними ряд питань державного регулювання у сфері природних монополій, низка проблем, пов’язаних із негативним впливом на конкуренцію у певних  галузях деяких державних органів.

На захист добросовісної конкуренції у сфері підприємницької діяльності облтервідділення Антимонопольного комітету України обмежувало неправомірне використання ринкової влади, захищало права суб’єктів господарювання, споживачів. Силами облтервідділення були усунуті порушення чесних звичаїв у підприємницькій діяльності на 32 регіональних ринках.

У 2004 році для забезпечення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції тервідділенням перевірено 23 суб’єкти господарювання та 4 органи влади. За результатами перевірок відкриті 5 справ. Запроваджено постійний моніторинг становища на товарних ринках, що мають суттєвий вплив на соціально-економічну ситуацію в області – на ринках хліба та хлібобулочних  виробів, м’ясо-молочної продукції, ринку нафтопродуктів. В минулому році виявлено та припинено 123 порушення антимонопольного законодавства та законодавства про захист економічної конкуренції, таких як зловживання монопольним становищем (37 випадків), антиконкурентних дій органів влади та самоврядування (18 випадків), недобросовісної конкуренції(5 випадків), неподання інформації та невиконання рішень тервідділення (63 випадки).

У порівнянні з 2003 роком на 20 % зменшилась кількість виявлених порушень щодо зловживання монопольним становищем, натомість  кількість випадків порушень  щодо недобросовісної конкуренції зросла у 2,5 рази, на 42% збільшилась кількість порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Олександр Білий наголосив, що, беручи до уваги регулярні зміни у законодавстві  та подальший поступальний розвиток економіки України, вважає за необхідне  у 2005 році  забезпечити  підвищення   кваліфікації спеціалістів обласного тервідділення з тим, щоб   підвищити ефективну діяльність Антимонопольного комітету на обласному рівні.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)

Пропонуємо державам-партнерам визнати, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини – звернення Президента України

Звернення голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха до Дня Європи (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 20.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 86 доба (ВІДЕО)

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 20.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 20.05.2022