Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко: «Зелена енергетика не може розвиватися за рахунок сільського господарства»

27 червня 2013 - 10:47

Під час робочої поїздки до районів області голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко ознайомився з ходом роботи та будівництва єдиної в області та четвертої в Україні сонячної електростанції ТОВ «Токмак Солар Енерджи», яка працює  в с.Нове Токмацького району. Для її розташування на території Новенської сільської ради було виділено майже 33 га землі.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Токмацькому районі відбулося урочисте відкриття першої черги комплексу сонячних електростанцій потужністю 1,5 МВт. Вже у грудні відкрито другу чергу потужністю 2,5 МВт. Завершення будівництва та пуск третьої черги потужністю 6 МВт заплановано на поточний рік. Загальна потужність станції складе 10 МВт.

Як повідомив генеральний директор ТОВ «Токмак Солар Енерджи» Олександр Репкін, щороку до бюджету Новенської сільської ради буде додатково надходити 230 тис. грн. За минулий рік електростанцією вироблено 110 тис. кВт/год, а станом на сьогодні - понад 1 млн. 638 тис. кВт/год. електроенергії. На станції працює 34 людини, з них 19 – місцеві жителі. Інвестиції в будівництво складають кредити банків та власні кошти підприємства. Наразі вкладено близько 48 млн. грн., ще заплановано інвестувати близько 50 млн. грн.

-  Усю вироблену електроенергію ми передаємо ВАТ «Запоріжжяобленерго», гроші перераховуються вчасно та в повному обсязі. Наразі ми запустили експериментальну сонячну батарею, вона вже запатентована. Її родзинка в тому, що конструкція розвертається по вертикалі та по горизонталі відповідно до розташування сонця. Коригування сонячної батареї відбувається в механічному режимі, - повідомив Олександр Репкін.

Очільник регіону запропонував керівнику підприємства при необхідності звертатися за допомогою до влади, а також висловив переконання, що ТОВ «Токмак Солар Енерджи» -  це підприємство, яке має великі перспективи.

Підбиваючи підсумки, Олександр Пеклушенко зазначив, що зелена енергетика – це дуже важливий напрямок, але пріоритетним для розвитку сільської місцевості має залишатися сільське господарство.

-  Я завжди дуже вдумливо ставлюся до будь-якої ситуації. Звісно, зелена енергетика має великі перспективи, наша земля та клімат є дуже привабливими для цього напрямку. Але не можна забувати, що сонячні електростанції розташовані на землі, на нашому родючому чорноземі. Ми, перш за все, повинні досконало вивчати питання, перш ніж віддавати землю інвесторам. Розвиток альтернативної енергетики не може йти врозріз із розвитком сільського господарства, адже від цього залежить саме існування села, життя сільських жителів, - підвів риску Олександр Пеклушенко.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 27.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 27.03.2023, 397 доба

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну і хто допомагає. Звернення Президента 26.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 26.03.2023

Юрій Малашко привітав нацгвардійців з 9-ю річницею створення військового формування

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 26.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.03.2023, 396 доба

Саме повномасштабний програш Росії буде надійною гарантією від нових агресій та криз

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 25.03.2023

Громади Запорізької області отримали портативні джерела живлення від міжнародних донорів

За дві доби агресор завдав близько 200 ударів по території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 25.03.2023