Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом
Основні напрямки діяльності Центру:
- організація та проведення лікувально-діагностичних і профілактичних заходів;
- проведення епідеміологічного моніторингу розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення запорізької області;
- надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам і спеціалістам зацікавлених служб;
- вивчення і впровадження в практику роботи передових форм та методів профілактики, діагностики і лікування хворих на ВІЛ/СНІД;
- підготовка організаційно-методичних матеріалів з питань профілактики ВІЛ-інфекції;
- проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення області та окремих уразливих груп з питань здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції.
Цільові групи: Люди, які живуть з ВІЛ/СНІД та їх близькі, вагітні, діти ВІЛ-позитивних матерів, учні 8-11 класів, молодь 18-29 років, медичні працівники, співробітники правоохоронних органів та департаменту Управління виконання покарань, робітники системи освіти та інших відомств, а також робітники неурядових організацій.
Послуги, які надаються населенню:
- в Центрі функціонує кабінет довіри (адреса: м. Запоріжжя, вул.Сталеварів, 28) щодо обстеження на антитіла до ВІЛ; результат обстеження на антитіла до ВІЛ можна одержати через 1-3 дні. Кабінет надає послуги: передтестове та після тестове консультування при негативному результаті, консультування щодо передачі ВІЛ від матері до дитини, медичне консультування ( консультування проводить лікар кабінету довіри, після тестове консультування при позитивному результаті на ВІЛ проводять лікарі-епідиміологи Центру).
- в Центрі функціонує амбулаторно-поліклінічне віллілення;
- Центр має власну клінічну базу на 30 ліжок; в стаціонарному відділенні функціонують 2 палати на 6 ліжок для надання паліативної допомоги хворим на СНІД;
ВІЛ-позитивні пацієнти можуть отримати послуги лікарів: інфекціоніста, терапевта, хірурга, дерматовенеролога, акушера-гінеколога, педіатра, імунолога, невропатолога, психіатра, фтизіатра, стоматолога, епідеміолога, а також психолога та соціального працівника.
Пацієнти можуть пройти обстеження та отримати результати наступних видів аналізів: Ag P-24, підрахунок СD4. CD4/CD8, маркери опортуністичних інфекцій, загально клінічних, біохімічних, бактеріологічних досліджень.
Пацієнти можуть пройти наступні види обстеження: рентгенологічне, ЕКГ, УЗД.
Центр здійснює лікування антиретровірусними препаратами, профілактику вертикальної трансмісії ВІЛ за клінічними показниками.
Центр надає психологічну та соціальну підтримку, практичну допомогу ВІЛ-інфікованим.
Постійно ведеться епідмоніторинг, анкетування з різних питань, дослідження випадків ранньої сереконверсії та нещодавнього інфікування ВІЛ, дозорний епіднадзор.
В Центрі функціонують постійно діючи (вересень- травень) тижневі курси для лікарів та середніх медичних працівників закладів охорони здоров`я області з медичних та соціальних та соціально-юридичних аспектів ВІЛ-інфекції
Центр співпрацює з неурядовими організаціями: Благодійний фонд „Сподівання”, обласною організацією всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, обласною організацією товариства Червоного Хреста України та ін.
Адреса Центру:
69006 м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23
приймальня - тел.:(061) 236-83-05, факс:(061) 236-88-65
Поліклінічне відділення:
Реєстратура – тел. (061)233-63-36
Завідувач - тел/факс: (061) 234-11-49,
Відділ МіО (моніторингу і оцінки) – тел./факс.: (061)236-14-72; тел. (061) 233-35-92
Контактні особи:
Петровська Олена Дмитрівна – головний лікар Центру
тел.: (061)236-83-05;
e-mail: m-aids_zp@ukr.net
Лень Ольга Іванівна – заступник головного лікаря з медичної частини
тел.: (061)236-80-32;
e-mail: ol_aids_zp@ukr.net
Колтунік Олена Леонідівна – завідувач поліклінічним відділенням
тел.: (0612)34-11-49
e-mail: okoltunik@ukr.net
Велигодська Олена Вадимівна– завідувач відділом МіО
тел.: (061) 2236-14-72;
e-mail: p_aids_zp@ukr.net