Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Міжнародні організації посилюють взаємодію з обласною владою для допомоги вимушеним переселенцям

4 червня 2015 - 15:31

Запорізьку область відвідала делегація представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Управління з координації гуманітарних питань ООН, Моніторингової місії ООН з прав людини та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з метою налагодження взаємодії всіх гуманітарних партнерів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам. З ними зустрілися голова облдержадміністрації Григорій Самардак та його заступник Едуард Гугнін.

- Запорізька область – одна з трьох разом з Харківською та Дніпропетровською, яка одразу з початку АТО прийняла найбільшу кількість вимушених переселенців. Особливо приморські території – бази відпочинку, санаторії, комунальні і приватні, відгукнулися на біду, відчинили свої двері. В містах і районах організовано роботу штабів. З обласного бюджету минулого року виділено більше 6 млн. грн.. на відшкодування витрат тим, хто прийняв переселенців. Завдяки уряду Німеччини в Запоріжжі збудовано модульне містечко. Але сьогодні ми повинні говорити про виділення коштів на ремонт приміщень для розселення вимушених переселенців. Уже зрозуміло, що багато з них бажають влитися в запорізьку громаду, і ми маємо забезпечити їх житлом. Запоріжці не ділять людей на львів’ян, донеччан, луганчан, ми всі – громадяни єдиної України, - зазначив Григорій Самардак.

Едуард Гугнін звернув увагу гостей на проблеми, які починаються вже із розбіжностей навіть у офіційній статистиці. Так, у регіональному штабі зареєстровано біля 63 тисяч внутрішньо  переміщених осіб, у органах соцзахисту – порядку 93, у Пенсійному фонді – 90 тисяч. Натомість до центрів зайнятості звернулися лише 2600 вимушених переселенців. Це означає, що левова частка людей непрацездатна, що спричиняє велике соціальне навантаження. І тих із них, хто вирішить стати членом запорізької громади, необхідно забезпечити постійним житлом.

Цю думку підтримала офіцер з гуманітарних питань Управління з координації гуманітарних питань ООН Гульсара Пулатова, зауваживши, що навіть після закінчення воєнних дій не всім буде куди повернутися.

Під час зустрічі було повідомлено, що питання коштів на ремонти приміщень частково  вирішується за рахунок проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зокрема, вже здійснюється модернізація двох гуртожитків у Запоріжжі на загальну суму понад 480 тис. грн.., у стані розгляду – виділення коштів на ремонти приміщень у Якимівці та с.Ботієво Приазовського району, де можна обладнати житло.

Крім цього, сторони обговорили питання надання гуманітарної допомоги переселенцям, особливо гострою є потреба в предметах побуту, а також налагодження консультацій для вимушених переселенців.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Сонячна енергетика – новий крок до енергонезалежності Запорізької області

У звʼязку з технічними проблемами 02.05.2025 тимчасово не працюють скриньки електронної пошти для подачі звернень громадян та запитів на публічну інформацію

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.05.2025

«Це найменше, що ми можемо зробити в пам’ять про тих, кого забрала війна», – запоріжці про хвилину мовчання

29 людей дістали поранень внаслідок ворожої атаки по Запоріжжю

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1163-го дня війни

У Запоріжжі встановили ще одну когенераційну установку за підтримки GIZ

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Запорізька область впроваджує нову філософію ветеранської політики

Вступна кампанія-2025: учасники бойових дій можуть скористатися пільгами при вступі до закладів освіти

Підтримка ветеранів важлива

«Турбота з народження – вдома»: у запорізьких центрах медико-санітарної допомоги діє спеціальна програма для родин з маленькими дітьми