Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область стала пілотною для втілення проектів на підтримку переселенців

16 грудня 2015 - 12:37

Під керівництвом в. о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося установче засідання Проекту «Соціальна ініціатива Україна», під час якого з представниками німецької федеральної компанії GIZ було обговорено нову програму зміцнення спроможності територіальних громад, у яких проживають вимушені переселенці із зони АТО і Криму.

Як зазначила консультант німецької федеральної компанії GIZ, відповідальна за Запорізьку область, Вікторія Василенко, проект GIZ вже співпрацює з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями. Нині люди, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, отримали гуманітарну допомогу на 19 мільйонів євро. Також проектом було надано 1 371 модульну одиницю для розміщення 3 512 осіб у семи містах східної України. Для покращення життя вимушених переселенців та громад, у яких вони мешкають, компанія GIZ планує провести низку заходів, спрямованих на підтримку управління надзвичайними ситуаціями, розвиток соціальної інфраструктури, психосоціальної допомоги та роботи муніципалітетів.

За словами консультанта німецької федеральної компанії GIZ, відповідального за фонд муніципальної підтримки Андрія Гарбуза, Запорізька область стане пілотною для втілення проекту "Спеціальна ініціатива Україна", розрахованого на 2015 – 2018 роки.  Мета проекту полягає  у поліпшенні ситуації з наданням послуг населенню державними установами та групами громадянського суспільства в окремих територіальних громадах, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Максимальна вартість одного проекту - до 500 тисяч гривень. До участі в конкурсі запрошуються муніципалітети та громадські організації,  які  мають подати свої проектні пропозиції до 18 січня 2016 року. Перелік заявок, що відповідають цілям проекту “Спеціальна ініціатива Україна”  за запропонованою кількістю балів, розгляне конкурсна комісія , яка й  відбиратиме проектні пропозиції.

В. о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль повідомив, що нині в області проживає більше 113 тисяч вимушених переселенців. Найбільша їх кількість зосереджена в Запорізькому та Бердянському районах. Проте кожен район має використати всі можливості, аби покращити рівень життя для переміщених осіб та громад, до яких вони приєдналися.

- Хочу, щоб у наступному році ми втілили в життя ті проекти, які додадуть оптимізму нашим людям. До нас повернулися обличчям чимало організацій. Серед них не тільки реалізатори проектів, а й співпраця з німецьким банком KFW,  землею Саксонія – Анхальт. Тож тепер керівники районів області мають докласти всіх зусиль, аби підготувати  пропозиції вчасно та якісно, - підкреслив  Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії

У Запоріжжі виявили 2 автобуса, водії яких працювали без дозвільних документів