Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «Керівників, які накопичують борги на своїх підприємствах, потрібно замінювати більш ефективними фахівцями»

17 грудня 2015 - 16:01

Під керівництвом в. о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яке запросили представників підприємств-боржників, які протягом року накопичили фінансові зобов’язання перед своїми  працівниками, а також енергетичною сферою.

За даними директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрія Антонова, станом на 1 грудня цього року сума боргів запорізьких підприємств складає 67,2 млн. грн.., причому 41,5  з них належить державним підприємствам. Найбільшими боржниками є ПАТ «Азовські мастила і оливи». Сума непогашеної зарплатні складає 22,5 млн. грн.. і щомісячно ця цифра зростає на 300 тис. грн. Зі зміною керівництва підприємство вийшло на новий рівень замовлень та домовленостей. Проте зароблені кошти не дозволять погасити всі борги, тож єдиним виходом із ситуації є приватизація заводу. Подібний вихід із ситуації пропонується і ДНВЗ «Запорізький центр льотної підготовки ім. Маршала авіації О.І. Покришкіна», що заборгував працівникам 538 тис. грг.

А от ДП «Аеропорт Бердянськ», навпаки, намагаються повернути з комунальної до державної власності. За даними Бердянського міськвиконкому, заборгованість із зарплатні складає 512,4 тис. грн. Згідно з постановою та ухвалою Господарського суду Запорізької області здійснюється продаж майна підприємства та задоволення вимог кредиторів.

Позитивну динаміку погашення боргів показало дочірнє підприємство «Запорізький облавтодор» - ВАТ «ДАК Автомобільні дороги України». Адже завдяки отриманому фінансуванню з держбюджету підприємство не тільки вдвічі зменшило борги по зарплатні, а й планує повністю позбутися їх до кінця поточного року.

Чималі суми не виплаченої зарплатні накопичили командне товариство «Запорізький завод високовольтної апаратури» - 6,1 млн. грн.. та ДП «Кремнійполімер» - 7,1 млн. грн. Стосовно останнього в очільника області виникла найбільша кількість запитань. Адже підприємство продовжує  збиткову діяльність і накопичує борги не тільки із зарплатні, а й за використану електроенергію. Крім цього, наразі на території заводу правоохоронні органи не можуть провести жодної перевірки, адже на це є дві однакові ухвали різних судів. Костянтин Бриль підкреслив, що цей випадок, скоріше за все, відзначений ще й корупцією окрім  інших порушень. Тож і наслідки з цього приводу будуть найсуворішими.

- Якщо судді так активно захищають підприємство-порушника, то перевірку потрібно провести стосовно самих суддів. Крім того, зважаючи, що за рік свого керівництва управлінці «Кремнійполімеру» змогли погасити тільки 1 мільйон заборгованості із зарплатні, вважаю, їх потрібно замінити більш ефективними фахівцями. Загалом за результатами сьогоднішнього засідання буде підготовлено протокол та відповідні листи на адресу органів влади та міністерств, яким підпорядковані боржники. Головна вимога: розроблення плану заходів із погашення заборгованості, вжиття всіх можливих дій для недопущення її зростання, а також проведення відповідних управлінських замін, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.



Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області