Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжці попрощалися з видатним земляком Леонідом Жаботинським

16 січня 2016 - 12:25

Два дні тому, 14 січня, перестало битися серце великого запоріжця, дворазового  олімпійського чемпіона з важкої атлетики Леоніда Жаботинського. Сьогодні відбулася громадянська панахида в спеціалізованій дитячо-юнацькій школи олімпійського резерву з важкої атлетики «Спартак», що носить ім'я видатного спортсмена. Попрощатися з Леонідом Жаботинським прийшли сотні запоріжців. Від імені обласної влади співчуття рідним і близьким висловив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

- Леонід Жаботинський був не тільки видатним спортсменом. Це людина, яка всім своїм життям доводила, що необхідно ставити перед собою високу мету та досягати ії. Думаю, що життя Леоніда Івановича є напуттям для нас, особливо для нашої молоді, яка теж повинна ставити перед собою високі цілі. Адже найголовніше в житті - все робити для того, аби людям у нашій країні жилося добре і щоб вони постійно відчували підтримку. Дуже боляче, що такі люди йдуть у такий важкий для країни час. Однак, переконаний, що життєвий шлях Леоніда Жаботинського буде прикладом для всіх нас. Сподіваюся, що в Запоріжжі відбудеться цього року  юнацький чемпіонат Європи з важкої атлетики і ми присвятимо ці змагання Леоніду Жаботинському. Запорізька земля осиротіла на ще одну велику людину. Світла йому пам'ять, - заявив Едуард Гугнін.

Після громадянської панахиди, відбулося заупокійне богослужіння у Свято-Покровському архієрейському соборі. Поховали Леоніда Жаботинського на Першотравневому цвинтарі.

 

Довідково:

 

Жаботинський Леонід Іванович народився 28 січня 1938 року в селищі Успенка Краснопольського району Сумської області. У 1947 році родина переїхала до м. Харкова. А у  1960 році приїздить до м. Запоріжжя. У 1961 році одружився. Мав двох синів,  двох онучок і онука. Леонід Іванович

Жаботинський – легендарний важкоатлет, Заслужений майстер спорту з важкої атлетики, дворазовий Олімпійський чемпіон 1964 і 1968 років, чемпіон світу 1964-66, 1968 р.р., бронзовий призер 1963 року, рекордсмен світу періоду 1963-70 р.р., чемпіон Європи 1966 і 1968 р.р., чемпіон СРСР 1964-65, 1967, 1969 р.р., срібний призер 1961-63 р.р., чемпіон України 1961-63 р.р., срібний призер 1958-59 р.р., бронзовий призер 1957 р., прапороносець команди Радянського Союзу на відкритті і закритті ХІХ Олімпійських ігор (Мехіко, 1968 р.), на закритті ХVІІІ (Токіо, 1964 р.).

Леонід Жаботинський установив 19 світових рекордів, 20 рекордів СРСР та 58 рекордів України.

Закінчив Харківський педагогічний інститут, Одеське військове артилерійське училище, аспірантуру Київського інституту фізичної культури,   кандидат педагогічних наук, професор.

Почесний громадянин двох міст – Суеца (Єгипет) і Запоріжжя.

Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом України «За заслуги» ІІІ ступеня.  У 2004 році нагороджений орденом Петра Великого.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Уточнено графік комендантської години в Запорізькій області: що варто знати

У Запоріжжі триває відновлення пошкоджених ворогом приватних будинків

Кібербезпека для бізнесу: інструменти та технології захисту

В ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.11.2025

Софіївська громада з Бердянщини та Підлозцівська з Рівненщини: сила у підтримці

Впродовж доби окупанти завдали 769 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1347-го дня війни

Трикутник критичного мислення: в Україні реалізується інформаційна кампанія з медіаграмотності Tryangle

В Запоріжжі привітали соцпрацівників із професійним святом

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.11.2025

Впродовж доби окупанти завдали 753 удари по 18 населених пунктах Запорізької області.