Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі з’явилась перша в Україні козацька бібліотека

11 квітня 2016 - 12:50

За ініціативи обласної координаційної ради козацтва в Запоріжжі презентовано першу в Україні козацьку бібліотеку, до якої увійшло понад 500 книг з історії, культури та української літературної класики. Підготовку цього масштабного проекту розпочали ще давно, адже останнім часом до лав запорізького козацтва приходять все більше учасників АТО, молоді, студентів. Всі вони прагнуть більше дізнатися про героїчні здобутки наших пращурів та знайти своє коріння.

 - Наша головна мета – надати нашим побратимам, які служать у лавах Збройних Сил України, знаходяться на передовій, чергують на блокпостах, надійну духовну підтримку, допомогти їм зрозуміти, хто ми є, звідки походимо, за що воюємо, - зазначив голова обласної коордради козацтва Дмитро Сухінін.

За його словами, наразі зібрано багато унікальних рідкісних видань, що відображають різні етапи соціокультурної еволюції українського народу – від Київської Русі до сучасності.  Окремо висвітлюється досі маловідома для широкого загалу доба литовсько-руської держави XIV–XVI ст., протистояння з монголо-татарами та їхнім союзником Московським царством. Окремий розділ присвячено видатним гетьманам та отаманам – Петру Конашевичу Сагайдачному, Дмитру Байді-Вишневецькому, Богдану Хмельницькому, Івану Сірку, Петру Калнишевському, Пилипу Орлику.  Значну увагу приділено побуту та звичаям козаків, господарській культурі зимівників –міні-ферм із виробництва широкого спектру аграрної продукції. Не забули організатори бібліотеки й про найдраматичніше в українській історії XX століття із національно-визвольною революцією 1917-1921 років, більшовицьким терором, голодоморами, Другою Світовою війною, українським повстанським рухом, боротьбою за незалежність. Нову трагічну та водночас героїчну сторінку до бойового шляху козацтва вписали Революція гідності та АТО.

Радник заступника голови облдержадміністрації Олександр Зубченко передав фундаторам бібліотеки подяку від в. о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

 - Друковане слово – це міцний духовний стрижень, який дозволяє нашим захисникам у найтяжчі хвилини вистояти під вогнем ворога. Тільки освічена, начитана нація може гідно розвиватися у сучасному, високотехнологічному світі, зберігати культурну самобутність та впевнено рухатися до Європейської спільноти, - зазначив посадовець.

Також до привітань приєдналися єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ КП Фотій, народний депутат України Ігор Артюшенко, отаман козацького війська низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, колеги із обласної універсальної наукової бібліотеки. Президент Міжнародної федерації «Спас» Олександра Притула пообіцяв зібрати літературу для окремого розділу «Національні бойові мистецтва».

Велику підтримку в реалізації проекту надали народні депутати України Юрій та Ірина Луценки, Запорізька єпархія УПЦ КП та книжкові супермаркети обласного центру.

Перша козацька бібліотека працює в Олександрівському районі Запоріжжя по вул. Приходська (колишня Комунарівська), 62, у приміщенні генеральної канцелярії Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду

В Запорізькій області налагоджується автобусне сполучення між громадами

За вісім місяців на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за минулий рік

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 02.10.2023, 586 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 144 удари по 23 населених пунктах

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону