Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Німецько-українська інженерна палата Запорізької області покликана підвищити рівень кваліфікації фахівців до європейських норм і стандартів

18 січня 2017 - 12:50

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання наглядової ради установи «Агенція регіонального розвитку Запорізької області». Під час заходу розглянуто план роботи агенції на 2017 рік, а також надання дозволу увійти до складу співзасновників асоціації «Німецько-українська інженерна палата Запорізької області».

Як повідомив президент Інженерної палати Запорізької області Олег Кузьменко, створення такого об’єднаного проекту дасть нашому регіону нові можливості для розвитку у сфері будівництва та проектування.

- Це пілотний проект, який було створено для співпраці між землею Саксонія-Анхальт та нашим регіоном. Він є унікальним для України. Його головна мета - підвищення рівня кваліфікації фахівців до європейських норм і стандартів. Навчання та сертифікація буде безкоштовно проводитись на території Запорізького регіону та в м. Магдебург. Планується, що в 2017 році підвищення  кваліфікації пройдуть близько 2 тисяч чоловік, а також фірми, які можуть представляти інженерні бюро. За рахунок нової платформи для співпраці наша область зможе залучати кредитні та грантові кошти в майбутньому, - повідомив Олег Кузьменко.

За словами Костянтина Бриля, всі новації насамперед мають бути спрямовані на підтримку об’єднаних територіальних громад регіону.

- У найкоротші терміни кожна громада має отримати інвестиційний паспорт. Адже при їх формуванні ми побачили брак фахівців, що можуть розробляти інвестпроекти та заявки на них. А від правильного подання документів залежить виділення коштів не тільки з обласного чи державного бюджету, а й залучення закордонних інвестицій. Ми маємо навчити фахівців, які в підсумку ділитимуться досвідом та допомагатимуть розвивати весь Запорізький регіон, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У свою чергу, директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області Кирило Шамілов повідомив про плани роботи  на 2017 рік. Головними завданнями установи стануть організація та проведення обласного конкурсу проектів розвитку об’єднаних територіальних громад, проведення навчальних семінарів та тренінгів для представників громад з метою розробки проектів розвитку та сприяння їх реалізації,  налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування Запорізької області. Не менш важливими  є участь у Програмі прикордонного співробітництва «Black sea», налагодження співпраці з агенціями іноземних держав для запозичення їх досвіду, створення бази інвестиційних пропозицій та співпраця з міжнародними й національними фондами,  програмами міжнародного співробітництва, що надають міжнародну технічну допомогу (гранти), укладання відповідних угод про співробітництво.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запоріжжі ветеранам допомагають пройти без черг медогляди та отримати необхідне лікування

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Широківська та Гощанська громади: співпраця триває

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2025

Щоденна хвилина пам'яті: у запорізькій гімназії вшановують загиблих внаслідок російського вторгнення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 457 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1175-го дня війни

Безпека та якісні знання: запорізькі школярі навчаються в облаштованому укритті

Трансформація освіти і науки в Україні: що вже зробили та які плани