Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжці вшанували пам’ять захисників десятого блокпосту

5 липня 2017 - 09:40

До третіх роковин нерівного бою українських військовослужбовців із російсько-терористичними загарбниками на десятому блокпосту, неподалік тимчасово окупованого Донецька, побували представники обласної влади та запорізькі учасники антитерористичної операції.

У липні 2014 року наша армія розпочала операцію з оволодіння стратегічно важливими населеним пунктом Карлівка.  Провідну роль у наступальних діях відігравала 93-та окрема механізована бригада Збройних Сил України. Бійцям другого взводу шостої роти доручили встановити блокпост на дорозі між селами Перша Новоселівка та Уманське Ясинуватського району, фактично в тилу противника. Солдати мали перерізати комунікації та заблокувати шляхи відходу ворога.

Ветеран АТО, учасник тих подій Сергій Кирик згадує, що вранці 3 липня 2014 року укріплення атакували бойовики, які мали значну перевагу в піхоті, два міномети і танк. Наших воїнів підло ввів в оману місцевий фермер, розповівши нібито про збір врожаю.  Бійці мужньо прийняли бій. Наш земляк Олексій Заїка першим відкрив вогонь по ворожому танку. Це дозволило його побратимам перегрупуватися та врятувати багато життів. Але сили були нерівні. Снаряд від танкової гармати знищив БМП із чотирма солдатами, троє оборонців блокпосту полягли від щільного обстрілу з усіх боків. Завдяки нашим артилеристам та підходу підкріплення атаку терористів відбили, а вже невдовзі було звільнено Карлівку та Авдіївку.

З поля бою не повернулися полковник Володимир Мамадалієв, солдати Олександр Савенков, Дмитро Шевченко, Андрій Крилов, Олексій Заїка, Руслан Рущак та Дмитро Чабанов.  Семеро наших захисників із важкими пораненнями було відправлено до м. Покровськ. На жаль, через зраду деяких лікарів на них чекав полон та довге очікування обміну.

За кілька місяців на місці колишнього блокпосту волонтери встановили хрест, а вже за рік  - капличку і обеліск. Згадати про бойових товаришів приїхали десятки демобілізованих бійців із Запоріжжя, Дніпра, Павлограда та Кривого Рогу. Про бойовий шлях 93-ї ОМБР згадав відомий запорізький волонтер Умід Джуракулов, який з перших днів допомагав бійцям, доставляючи продукти, питну воду, медикаменти, вартісну техніку та амуніцію навіть на найнебезпечніші ділянки фронту.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко передав нашим воїнам слова подяки за мужність та самовідданість від очільника області Костянтина Бриля, подарував родині загиблого героя Дмитра Шевченка та волонтеру Віталію з м. Покровськ фотоальбоми «Хоробрі серця неможливо зупинити».

Хлопці згадали про фронтове життя, товаришів, ситуації, що траплялися на важких дорогах війни. Сергій Кирик з бойовими друзями зібрали згадки про трагічні події – залишки спаленого БТР, кинуті солдатські ложки та кружки, відстріляні гільзи. Хлопці передадуть їх до обласного краєзнавчого музею, де хочуть обладнати окремий стенд, присвячений героїчній обороні 10-го блокпосту.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів та підняттям символічного прапора 10-го блокпосту.

Також наша делегація побувала у команди волонтерського проекту «Тризуб дентал», яка під керівництвом Ігоря Ященка безкоштовно надає стоматологічні послуги в с. Карлівка. Працюючи у непростих умовах, у пристосованому приміщенні лікарі щодня дарують нову усмішку захисникам рідної землі, які сюди приїжджають майже з усієї передової.  Відвідали запоріжці і своїх вірних помічників – родину місцевих жителів із с. Піщане Покровського району. У найважчий період війни бабуся Віра та дід Микола, ризикуючи власною безпекою та здоров’ям, щодня привозили на наші блокпости великі казани борщу та сотні смачних пиріжків.

Пам’ять героїв 93-ї окремої механізованої бригади гідно увічнено на запорізькій землі. На їх честь названо центральну вулицю Хортицького району м. Запоріжжя. Про подвиг Олексія Заїки нагадує вулиця у Шевченківському району, яка носить його ім’я, та меморіальна дошка на рідній школі.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Наша сила – у людях»: благодійна організація «Мережа 100% життя. Запоріжжя» відзначила двадцяту річницю діяльност

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

Безкоштовне навчання для ветеранів та людей з інвалідністю

Прапор Надії над Запоріжжям: щоб не згасла віра в повернення

єВідновлення: другий транш на нове житло

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2025

Упродовж доби окупанти завдали 490 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Ми завжди поруч»: підсумки роботи запорізького осередку Червоного Хреста 2020-2024 роки

Вступна кампанія без обмежень: як абітурієнту з тимчасово окупованих територій вступити до українських університетів

Хліб з присмаком попелу: як аграрії Пологівщини збирають хліб в умовах війни

Запорізька область готується до зими разом із міжнародними партнерами