Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Науковці поділилися досвідом психологічної реабілітації учасників АТО

8 вересня 2017 - 10:43

За ініціативи Міжнародного медичного корпусу в Запоріжжі відбулася науково-практична конференція, присвячена проблемам соціальної та психологічної реабілітації людей, які постраждали через військові дії на Сході України. Російська агресія назавжди змінила життя мільйонів громадян України  – вимушених переселенців, учасників антитерористичної операції, членів родин загиблих, поранених бійців, волонтерів Української армії.

Координатор проекту Лариса Спіцина наголосила, що вони  насамперед мають отримати потужну підтримку у своєму колі спілкування та у громаді. Для цього потрібне інформаційне сприяння, залучення демобілізованих бійців та людей, які покинули свою батьківщину, до освітніх та культурних програм, приділення особливої уваги дітям, що відчули дихання війни, активна самоорганізація за принципом «свій до свого по своє». Також важливо інтегрувати вимушено переміщених осіб до суспільно-політичного та соціально-економічного життя регіону.

За словами керівника центру допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації Олексія Сквордякова, чимало адаптаційних складнощів виникає при працевлаштуванні учасників АТО, налагодженні взаємодії з колегами. Актуальним є питання податкових пільг для новостворених підприємств демобілізованих військовослужбовців. Уже з перших днів роботи вони мають відчути справедливе ставлення з боку держави. На думку учасника АТО, практикуючого психолога Сергія Шаповалова, особистість та трудовий потенціал бійців найкраще розкривають, коли вони працюють пліч – о – пліч із фронтовими товаришами. Серед позитивних прикладів – охоронна компанія на базі волонтерського центру «Побратим» у м. Мелітополь, запорізький автомотоклуб «Фаетон», фермерське господарство В.Стоянова у Приазовському районі.

Учасники також  обговорили роботу психоконсультаційних груп «Дозволь собі допомогти» для воїнів АТО та їхніх близьких. Велике значення мають і групи «Рівний рівному», де наші захисники у своєму колі діляться почуттями, емоціями, думками, обговорюють та разом вирішують труднощі. Учасниками цих проектів стали понад 400 наших земляків, життя яких стало потрохи змінюватися на краще.

У подальшому організатори конференції планують використати запорізький досвід при проведенні семінарів і тренінгів у прифронтових містах Донеччини і Луганщини.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Підземна» школа буде затишною і комфортною для всіх»: учні, батьки та вчителі чекають на відкриття безпечного освітнього простору

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: безоплатні тренування з важкої атлетики в Запоріжжі

«Підліткові балачки»: в Запоріжжі Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко долучилася до молодіжного проєкту

Запоріжців попереджають про небезпеку гепатиту А: як уберегтися від хвороби

Сьома у регіоні «підземна» школа зустріла учнів: до нового безпечного освітнього простору завітала Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко

Промисловість і бізнес у прифронтовому регіоні: робоча поїздка Юлії Свириденко до Запорізького краю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1182-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 450 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області

Прояв скорботи та шани: щоранку о 9:00 в Запорізькій області лунає хвилина мовчання

Нове покоління лідерів: при Запорізькій ОДА сформували молодіжну раду

Запорізька область – Програма розвитку ООН: партнерство, побудоване на спільних цінностя