Депутати міської ради відзвітували про роботу, проведену з початку року. Зроблено чимало. Зокрема, розпочато наведення ладу з самозахопленням заповідної землі та незаконним будівництвом, проаналізована можливість розробки проекту детального планування для населених місць Хортиці. Досліджено ситуацію щодо належності і стану водопровідних та електричних мереж, статусу житлової забудови на легендарному острові. Так, у селищах Наукове містечко, Овочівників та Садівників проживає понад 1200 мешканців, які ще в радянські часи законно отримали це житло як службове. Інші жителі острова ( 345 чоловік) проживають на Хортиці незаконно, не маючи ніяких документів на житло.
Глава області разом з депутатами міськради окреслили подальші напрямки роботи щодо Хортиці. Так, на території Національного заповідника потребують термінового ремонту дороги й водопровід, поля фільтрації каналізації необхідно винести з заповідної землі в район очисних споруд Правого берега, жителів незаконно заселених селищ слід відселити й вирішити житлову проблему, провести інвентаризацію територій острова та розмежувати на землі комунальної і державної власності. А також – навести лад у лісовому господарстві острова. На все це потрібні кошти, яких у скромному бюджеті Національного заповідника “Хортиця” немає.
Втім, Валерій Черкаска бачить реальний вихід в об'єднанні зусиль.
- Є проект Указу Президента про Хортицю, де визначено основні напрямки роботи. Тож давайте працювати разом - державна, обласна й міська влада. Пам'ятаймо, що плекаючи Хортицю, ми працюємо для історії, - зазначив посадовець.
Щодо сьогодення, Валерій Черкаска попросив надати йому документи, напрацьовані комісією, для детального вивчення та запевнив, що облдержадміністрація буде виступати третьою стороною у судових процесах у справах щодо незаконного будівництва на землях заповідника.
Управління у справах преси та інформації