Новини

Стратегію регіонального розвитку розробляють із застосуванням засад смарт-спеціалізації

10 липня 2019 - 14:45

Сьогодні в облдержадміністрації відбулося засідання тематичної підгрупи Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури з розробки проєкту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року, яке провела директор Департаменту Марина Барановська.

Учасники робочої підгрупи зібралися для обговорення стратегічного аналізу, проведеного ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». Всі пропозиції, запропоновані науковцями, були попередньо надіслані учасникам робочої підгрупи. Опрацювавши їх, власні пропозиції та зауваження до запропонованих напрямків проєкту Стратегії регіонального розвитку області до 2027 року внесли АТ «Мотор Січ» та ДП «Місцеві дороги Запорізької області».

Члени робочої підгрупи обговорили також внесені пропозиції щодо проєктів відновлювальної енергетики - будівництва сонячних електростанцій, гідростанцій та газогенераторних пристроїв.

З урахуванням змін, учасники тематичної робочої підгрупи підтримали перелік напрямків, запропонованих для подальшого опрацювання і майбутнього включення до проєкту Стратегії.

Крім цього, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» було визначено перелік напрямків діяльності у Запорізькій області, які можуть стати перспективними для смарт-спеціалізацій.

Як пояснила директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Марина Барановська, йдеться про можливість об’єднання науки, бізнесу та громади для подальшого розвитку регіону. Насамперед, смарт-спеціалізації спрямовані на інноваційний розвиток економічної діяльності Запорізької області. Тож для подальшого детального опрацювання було обрано напрямки індустріалізації та роботизації як технологічні рішення та перспективні напрямки смарт-спеціалізацій. Для наступного опрацювання було також запропоновано розвиток транспортного та логістичного напрямків.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також