"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізькими аграріями намолочено 2 млн тонн ранніх зернових культур

15 липня 2019 - 14:35

В області підбито підсумки третьої п’ятиденки змагання колективів збиральних ланок за найвищу продуктивність праці на приз заслуженого механізатора України, Героя праці Івана Мартиненка.

Перехідний приз колективу комбайнового екіпажу ТОВ «Берлен»  Оріхівського  району  вручили заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький та голова обласного комітету профспілок працівників агропромислового комплексу Людмила Отращенко.

За п’ять днів ланкою у складі комбайнера Юрія Товстоп`ятка, помічника комбайнера Вадима Мачули, водіїв Сергія Іващенка, Геннадія Руденкова комбайном «New Holland» скошено 272 гектари озимої пшениці і намолочено 1254 тонни зерна при середній урожайності 46,1 центнера з одного гектара. Середньоденну норму виробітку виконано на 265%.

Загалом в області за станом на 15 липня обмолочено 642 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур (70% до прогнозу), намолочено 2000 тис. тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність на сьогодні становить 31,1 центнера з одного гектара, в тому числі  озимої пшениці – 32,5 ц/га, озимого ячменю – 37,4 ц/га, ярого ячменю – 23,1 ц/га, гороху – 24 центнера з одного гектара.

Середня врожайність ранніх зернових та зернобобових культур на звітну дату на 8,3 центнера вища, ніж у минулому році.

На сьогодні найвища врожайність спостерігається:  по озимій пшениці в Мелітопольському – 44,3 ц/га, Великобілозерському– 43,6 ц/га та Приморському районі – 42,6 ц/га; по озимому ячменю в Розівському – 57,7 ц/га, Новомиколаївському – 49,0 ц/га та Великобілозерському районі – 46,9 ц/га; по ярому ячменю в Приазовському – 32,4 ц/га,  Чернігівському –   32,4 ц/га та Гуляйпільському районі – 31,6 ц/га; по гороху в Більмацькому – 31,7 ц/га, Запорізькому – 30,0 ц/га та Великобілозерському районах – 27,7 ц/га.

Триває також збирання озимого та ярого ріпаку, який скошено та обмолочено на площі 60 тис. га, намолочено 133,5 тис. тонн із середньою врожайністю 22,3 ц/га.

Найвищої врожайності ріпаку досягнуто в Гуляйпільському – 29,1 ц/га, Розівському – 28,8 ц/га та Новомиколаївському районі – 28,0 ц/га.

Наразі жнива на ланах області тривають.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Жестова мова як невід’ємний елемент розбудови безбар’єрного середовища

До уваги журналістів!

Обласна влада – на прямому зв’язку з мешканцями області

Карантинні обмеження та вакцинація - це єдині ефективні способи протидії COVID

До кінця року у Запоріжжі відкриють Балковий міст через Старий Дніпро

Голова ОДА на прямому зв'язку з жителями області

Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

Велике будівництво: у Запоріжжі запрацювало найсучасніше приймальне відділення України

У Запорізькій області розпочинається осінній призов на строкову військову службу

Мінцифра запустила платформу, що полегшить щоденну роботу ЦНАП

В області здійснено перерозподіл коштів з ДФРР з метою їх ефективного використання

До кінця року в Запорізькій області збудують сучасну льодову арену