Новини

Розглядається можливість відкриття курсів албанської мови для національних спільнот

11 вересня 2019 - 15:27

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч із заступником директора Національного агентства діаспори  Міністерства з питань діаспори  Республіки Албанія Дрітаном Деліджи, начальником відділу Національного агентства діаспори Міністерства з питань діаспори  Республіки Албанія Елтоном Калємі та Почесним консулом Республіки Албанія Шахіном Омаровим.

Сторони обговорили питання взаємодії місцевої влади, громади та албанської національної спільноти у Приазовському районі.

– Ми зустрічалися з Почесним консулом не так давно і вже тоді було зазначено, що для нас, як багатонаціональної області, важливо приділяти достатньо уваги проблемам, що виникають у національних спільнот. Тоді в серпні ви їздили в Приазовський район, щоб на власні очі пересвідчитися, як живуть албанці у трьох селах. Думаю, ви побачили, що в албанців там створено умови для розвитку албанської культури та недопущення втрати національної самобутності, – підкреслив Едуард Гугнін.

Заступник директора Національного агентства діаспори Міністерства з питань діаспори  Республіки Албанія Дрітан Деліджи повідомив, що в Республіці Албанія лише у 2017 році було створено Міністерство діаспор. Саме з того часу почалась активна робота представників Міністерства у країнах, де проживають албанці. Головна мета їхньої роботи – об’єднати діаспору по всьому світу, показати багату албанську культуру місцевим жителям країн, де вони проживають.

– Для реалізації мети та завдань у нас працюють певні програми. В Україні албанці компактно проживають у Приазовському районі вашої області  у селах Дівнинське, Гамівка, Георгієвка та в селі Каракурт на Одещині. В останньому ми вже почали запроваджувати програму в галузі культури і вона демонструє успішні результати. Так, ми  хотіли б відкрити навчальний клас чи курс вивчення албанської мови у Запорізькій області. Викладачів ми привеземо з Албанії, – повідомив Дрітан Деліджи.

Едуард Гугнін запевнив, що обласна влада завжди підтримує освітні ініціативи і буде сприяти реалізації цього задуму.

– Ми можемо зробити курси на базі Запорізького національного університету, Мелітопольського державного чи  Бердянського педагогічного університету. Майданчиків для лекторіїв у нас багато. Вважаю, що потрібно правильно обрати місце, щоб  у жителів тих же приазовських сіл була можливість зручно добиратися до класу, – зазначив Едуард Гугнін.

Албанська делегація також здійснила робочу поїздку до Приазов’я, де поспілкувалася з місцевими жителями та посадовцями.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%

Запорізькі школярі змагалися за участь у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад