"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Індекс реальної заробітної плати в Запорізькій області випереджає відповідний показник по державі

9 жовтня 2019 - 13:35

Індекс реальної заробітної плати у Запорізькій області у січні-серпні 2019 року був вищим за аналогічний показник по Україні – 111,9 % проти 109,5 %. Це дозволило області за цим показником посісти ІV місце серед регіонів.

За даними органів державної статистики, середньомісячна номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника в області в січні-серпні становила 10 212 грн, що дорівнює 100,1 % від середнього розміру по Україні (10 027 грн).

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації пояснили, що середня заробітна плата по області перевищувала розміри соціальних гарантій: у 2,5 рази – законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (4 173 грн) та в 5,1 рази – прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 007  грн).

Слід зазначити, що в січні-серпні 2019 року порівняно з відповідним періодом попереднього року темпи росту заробітної плати в області на 2,3 в.п. перевищували загальнодержавний показник – 121,7 % проти 119,4 %. Це вивело область на ІV місце серед регіонів України. Значний вплив на збільшення рівня заробітної плати в регіоні мали високі темпи росту заробітної плати в промисловій галузі області – 127,6 % проти 124,2 % у цій галузі по Україні. Загалом у промисловому комплексі області зайнято 138,8 тис. осіб або 39,1 % середньосписочної чисельності працівників.

Поряд з цим, в окремих сферах економічної діяльності в області, де середньомісячна заробітна плата вже тривалий час залишається нижчою, ніж по державі, темпи її росту продовжували відставати від середньогалузевих показників по Україні. Зокрема, це стосується професійної, наукової та технічної діяльності (103,4 % проти 122,6 %), державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (113,3 % проти 116,7 %). В інших галузях, де заробітна плата була меншою за середньогалузевий показник по Україні, намітилися позитивні зрушення щодо темпів її зростання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»