Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Розпочався прийом анкет від кандидатів на «вчительський Оскар» – Global Teacher Prize Ukraine

23 березня 2020 - 12:50

foto

Стартував новий сезон національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 1 серпня 2020 року.

Переможця української премії оголосять у Міжнародний день вчителя третього жовтня 2020 року та нагородять призом у 250 000 гривень.

За три роки у Global Teacher Prize Ukraine взяли участь 5486 українських вчителів. З року в рік число заявок зростає – з 632 у 2017 році до майже 3000 у 2019. З фіналістами премії зустрічається Президент України, а переможець 2017 року Пауль Пшенічка виступив у Верховній Раді та став першим вчителем, хто потрапив до рейтингу 100 найвпливовіших українців.

Цьогоріч українських вчителів, що брали участь у конкурсі, Наталю Гладких та Олександра Жука, обрали до ТОП-50 світу з-поміж 36 000 інших учасників. Наталя та Олександр — фіналістка 2017 та переможець 2018 року національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

Олександр Жук – вчитель інформатики із Запоріжжя. Він вивчив жестову мову, щоб ділитися з дітьми з порушеннями слуху тонкощами IT та створює з учнями роботів і сонячні панелі. У 2018 році він став найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine, увійшов до Топ-30 до 30 років, а у 2019 його відзначили серед 10 новаторів, які змінюють Україну та світ.

– Вчителі є важливими, вчителі мають бути почутими. Премія змінила моє життя, і я хочу, щоб більше вчителів наважились на зміни. Ми можемо змінювати нашу освіту і наше майбутнє тут і зараз! – коментує Олександр Жук.

У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації нагадують, що запорізькі педагоги не один раз підкорили п’єдестал цієї премії. Так, у 2019 році найкращим учителем України стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя. Вона викладає англійську мову, українську мову і літературу в Мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23.

Премію підтримують Microsoft, агроіндустріальний холдинг МХП, Zagoriy Foundation та Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Компанія «Делойт» в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість процесу голосування.

 

Довідково

Global Teacher Prize – це світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році, щоб підкреслити важливість педагогів.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році з метою відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, рік навчання та поїздку на Global Education and Skills Forum.

Громадська Спілка «Освіторія» – це неприбуткова громадська спілка, яка розвиває освіту в Україні, створює інноваційні школи й програми, навчає вчителів та освітніх управлінців, видає сучасне освітнє медіа та надає доступ до якісної освіти малозабезпеченим дітям. Засновник Global Teacher Prize Ukraine.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Освітній проєкт «Еліта UFuture»: тисяча школярів Запорізької області відвідають кращі підприємства України

«Війна принесла безліч болючих проблем, але й згуртувала нас», – голова Пологівської РДА Артур Крупський про життя громад Пологівщини

Запоріжжя відзначило День податківця України: кращі співробітники податкової отримали нагород

Героям – шана, ветеранам – підтримка: рішення Координаційної ради при ЗОВА

Прогнози на врожай: потреби Запорізької області у продовольчому зерні будуть забезпечені у повному обсязі

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Німецькі партнери продовжують підтримувати Запорізьку область: комунальні служби отримали гуманітарну допомогу від THW

«Ми підбиратимемо активність та техніки відповідно до потреб кожного», – тренер із дзюдо запрошує ветеранів долучитися до безоплатних занять

«Змінив кермо на автомат», – ветеран Володимир Кльоц про свій бойовий шлях, реабілітацію та життя на протезах

Паралімпійці Максим Ніколенко, Лев Кац та Михайло Попов стали амбасадорами проєкту з розвитку адаптивного спорту в Запоріжжі

Пенсійні виплати для військовослужбовців із інвалідністю: що важливо знати