Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Малий бізнес зможе сплачувати 0% за наявними кредитами

16 квітня 2020 - 11:05

foto

Збільшення максимальної суми позики до 3 млн грн, розширений перелік інвестиційних цілей кредитування та можливості рефінансування під 0% - такі зміни були прийняті в програму«Доступні кредити 5-7-9%» Кабміном на засіданні 15 квітня.

- Внесені зміни стосуються практичної допомоги тим мікро- та малим підприємствам, які зараз зіштовхнулися з питанням обслуговування кредитного навантаження. Мікро- і малий бізнес зможе звернутися в банк щодо своїх наявних кредитів, і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%, - пояснив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він зауважив, що якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то, звернувшись в банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0%.

Згідно з рішенням Уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

- придбання нежитлової нерухомості;

- придбання об’єктів права інтелектуальної власності;

- фінансування оборотного капіталу;

- інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування присутніх заборгованостей. Умовами для отримання такої позики є:

- збереження не менше 60% фонду оплати праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня 2020 року;

- розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;

- відсутність станом на 1 березня 2020 року нечинних кредитів (NPL).

Більше корисної інформації для бізнесу в умовах карантину тут: https://sme.gov.ua/covid19/.

З детальною інформацією про «Доступні кредити 5-7-9%» можна ознайомитися тут: https://sme.gov.ua/579start/.


За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Пліч-о-пліч до успіху: запорізькі школярі здобули три «бронзи» у фіналі змагань Всеукраїнських шкільних ліг

«Вірю, що наступного разу кожен із вас зможе поділитися своєю історією успіху»: в Запоріжжі організували ярмарок вакансій для ветеранів

Ветерани Запорізької області отримали сертифікати на придбання житла

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 05.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 469 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.

Діалог влади та бізнесу: дотримання норм трудового законодавства на прифронтових територіях

Служити та захищати: у Запоріжжі відзначили десяту річницю створення Національної поліції України

Автівки для відновлення та щоденних потреб: громади Запорізької області отримали нову спецтехніку

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани