Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Національна єдність – запорука миру та безпеки в Україні

30 червня 2021 - 14:30

У цьому впевнені учасники онлайн-конференції Національної платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію”, до якої від нашого регіону приєдналися заступник голови облдержадміністрації Руслан Шиханов, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко та регіональна координаторка проєкту, депутатка обласної ради Маргарита Трипольська.

Національна платформа є майданчиком для пошуку загальнонаціонального консенсусу щодо мирного врегулювання на Сході України. На думку її співзасновника Володимира Лупація, політика національної єдності має стати однією із найважливіших складових стратегії національної безпеки. Для цього варто використовувати досвід суспільної консолідації країн Південно-Східної Азії, зокрема, Малайзії. Раніше ці суспільства були набагато глибше за українське розділені за соціальними, національними, етнічними та конфесійними ознаками. Останніми десятиліттями завдяки цілеспрямованим діям держави ситуація почала змінюватися.  Було створено Міністерство національної єдності, розроблено п’ятирічний план реалізації політики національної єдності та відповідний індекс, що оновлюється кожні три роки. 

В Україні відповідати за цей напрямок могли б Рада з питань національної єдності при Президентові, консультативна рада Кабінету Міністрів або навіть окреме відомство. Також до цієї роботи можуть долучитися недержавні інституції - національна рада з питань громадської згуртованості, консорціум науково-аналітичних центрів та мережі експертів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 28.06.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 459 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1220-го дня війни

Платформа «Діалог влади та бізнесу» у Запоріжжі: кластери – шлях до економічного зростання

«Життя – це боротьба, а боротьба – це шлях до себе»: ветеранів та їхні родини запрошують на безоплатні тренування з вільної боротьби

Як діяти під час стресу, надзвичайної ситуації чи тривоги: у Запоріжжі обговорили психологічну готовність громад

«Добре, що до нас прислухалися і зробили так, як ми хотіли», – мешканці пошкодженого ворогом будинку обживаються у відремонтованих оселях

Як отримати асистента для дитини з особливими потребами?

Дистанційний супровід для ветеранів: тепер допомога – незалежно від місця проживання

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 333 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Хвилина мовчання: тиша серед щоденних турбот